Dissertatsiyalar muhokamasi bo‘lib o‘tadi
2026-yil 27-avgust  kuni Qo‘qon universiteti huzuridagi PhD.03/2025.27.12.Fil.25.03 raqamli Ilmiy kengash qoshidagi ilmiy seminarda quyidagi dissertatsiyalar muhokamasi bo‘lib o‘tadi:
🔹 Soat 08:00.
Payg‘amova Shirin Jakbarali qizining  “Amiriy ijodida folklorizmlarning o‘rni” mavzusidagi dissertatsiyasi.
Ixtisoslik shifri: 10.00.02 — O‘zbek mumtoz adabiyoti
🔹Soat 10:00.
Nabijonova Nodirabonu Nozimjon qizining  “Oʻzbek va rus tillaridagi gender belgili maqollarning korpus-freym tahlili ” mavzusidagi dissertatsiyasi.
🔹Soat 12:00.
Botirova Zebuniso Solijon qizi   “Ingliz va o‘zbek tillarida nutqiy agressiyani ifodalovchi vositalarning funksional-pragmatik tadqiqi” mavzusidagi dissertatsiyasi.
📌 Manzil: Qo‘qon shahri, Turkiston ko‘chasi, 28-uy, Qo‘qon universiteti Axborot-kutubxona markazi, 2-qavat, konferensiyalar zali

Состоится обсуждение диссертаций
27 августа 2026 года на научном семинаре при Учёном совете PhD.03/2025.27.12.Fil.25.03 при Кокандском университете состоится обсуждение следующих диссертаций:
🔹 В 08:00
Диссертация Пайгамовой Ширин Джакбарали кизи на тему «Роль фольклоризмов в творчестве Амирия».
Шифр специальности: 10.00.02 — Узбекская классическая литература.
🔹 В 10:00
Диссертация Набижоновой Нодирабону Нозимжон кизи на тему «Корпусно-фреймовый анализ гендерно маркированных пословиц в узбекском и русском языках».
Шифр специальности: 10.00.13 — Сравнительно-сопоставительное языкознание.
🔹 В 12:00
Диссертация Батировой Зебунисо Солижон кизи на тему «Функционально-прагматическое исследование средств выражения речевой агрессии в английском и узбекском языках».
В работе научного семинара могут принять участие профессорско-преподавательский состав, специалисты, исследователи и все желающие.
📌 Адрес: город Коканд, улица Туркистон, дом 28, Информационно-библиотечный центр Кокандского университета, 2-й этаж, конференц-зал.