o‘qon universiteti olimi dotsent ilmiy unvoniga sazovor bo‘ldi
O'zbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy Attestatsiya komissiyasining bayonnomasiga asosan Qo'qon universiteti Filologiya kafedrasi katta o'qituvchisi Umurzakova Kommuna Xursanovna 10.00.11- Til nazariyasi. Amaliy va kompyuter lingvistikasi ixtisosligi bo'yicha dotsent ilmiy unvoniga sazovor bo'ldi.
Qo‘qon universiteti jamoasi nomidan Umurzakova Kommuna Xursanovnani dostent ilmiy unvon bilan samimiy muborakbod etamiz. Kelgusidagi faoliyatlarida ulkan muvaffaqiyatlar, mustahkam sog‘lik, yangi ilmiy yutuqlar tilaymiz.

Otabek Mamajonov 18.05.2026 58 просмотров
Согласно решению Высшей аттестационной комиссии при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, старший преподаватель кафедры филологии Кокандского университета, доктор философии (PhD) Умурзакова Коммуна Хурсановна удостоена ученого звания доцента по специальности 10.00.11 — теория языка, прикладная и компьютерная лингвистика.
От имени коллектива Кокандского университета сердечно поздравляем Умурзакову Коммуну Хурсановну с присвоением ученого звания доцента. Желаем ей крепкого здоровья, больших успехов в дальнейшей научной и педагогической деятельности, а также новых научных достижений.