Innovatsion hamkorlik shartnomasi imzolandi
Qo‘qon universiteti va “SHAMS” xususiy maktabi o‘rtasida ilm-fan, ta’lim va ishlab chiqarish integratsiyasini ta’minlash, dual ta’lim tizimini joriy etish hamda uning samaradorligini oshirishga qaratilgan innovatsion hamkorlik shartnomasi imzolandi.
Mazkur hamkorlik doirasida tomonlar o‘rtasida ilmiy-tadqiqot faoliyatini rivojlantirish, amaliyot bazalarini kengaytirish, talabalarni ishlab chiqarish jarayonlariga jalb etish, malaka oshirish va zamonaviy bilimlarni joriy etish bo‘yicha tizimli ishlar olib boriladi.
Shuningdek, shartnoma asosida iqtidorli talabalarni qo‘llab-quvvatlash, ularni amaliyot va stajirovkalarga yo‘naltirish hamda kadrlar tayyorlash sifatini yanada oshirish ko‘zda tutilgan.

Подписано инновационное соглашение о сотрудничестве
Между Kokand University и частной школой «SHAMS» подписано инновационное соглашение о сотрудничестве, направленное на обеспечение интеграции науки, образования и производства, внедрение дуальной системы образования и повышение её эффективности.
В рамках данного сотрудничества стороны будут осуществлять системную работу по развитию научно-исследовательской деятельности, расширению баз практики, вовлечению студентов в производственные процессы, повышению квалификации и внедрению современных знаний.
Кроме того, соглашением предусмотрена поддержка талантливых студентов, их направление на практику и стажировки, а также дальнейшее повышение качества подготовки кадров.