Tabriklaymiz! / Talabalarimiz yutuqlari
“Mirzo Ulug‘bek vorislari” tanlovining respublika bosqichida Qo‘qon universiteti MP-1-24-guruh talabasi Zokirova Fozilaxon g'oliblikni qo'lga kiritdi.
Talabamiz o‘zining “Mehrli qadam” deb nomlangan, autizmli bolalar uchun ijtimoiy va muloqot ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan innovatsion platformasi bilan hakamlar hay’atining e’tirofiga sazovor bo‘ldi.
Platforma dasturchisi — Farxodjon Olimov, Kompyuter injeneringi yo‘nalishi 3-bosqich talabasi bo‘lib, mazkur innovatsion loyiha platformasini ishlab chiqishda o‘z hissasini qo‘shdi.
Universitet jamoasi nomidan talabamiz Zokirova Fozilaxonni “Mirzo Ulug‘bek vorislari” tanlovining respublika bosqichida erishgan g‘olibligi bilan samimiy tabriklaymiz!

Поздравляем! / Достижения наших студентов
Студентка группы MP-1-24 Кокандского университета Зокирова Фозилахон стала победителем республиканского этапа конкурса «Наследники Мирзо Улугбека».
Признание жюри получила её инновационная платформа «Mehrli qadam» («Добрый шаг»), направленная на развитие социальных и коммуникативных навыков у детей с аутизмом.
Разработчиком платформы является Фарходжон Олимов, студент 3-го курса направления «Компьютерная инженерия», который внёс значительный вклад в создание данного инновационного проекта.
От имени коллектива Кокандского университета искренне поздравляем Зокирову Фозилахон с победой на республиканском этапе конкурса «Наследники Мирзо Улугбека».
Желаем нашей студентке, создавшей социально значимый проект — инновационную платформу «Mehrli qadam», больших успехов и новых достижений в дальнейшей деятельности.