Qo‘qon Universiteti “Green Campus Initiative” loyihasi bilan Erasmus+ CBHE 1-strand grantini qo‘lga kiritdi!
Otabek Mamajonov 15.08.2025 374 marta ko'rilgan
Qo‘qon universiteti jamoasi universitetimizning "Green Campus Initiative: Integrating Sustainability into Higher Education in Uzbekistan" (“Yashil Kampus Tashabbusi: Barqarorlikni O‘zbekiston Oliy Ta’limiga Integratsiyalash”) nomli loyihasi bilan Erasmus+ CBHE 1-strand yo‘nalishida grant arizasini topshirdi va 359 000 yevro miqdorida grant mablag‘iga ega bo‘ldi! 💰
"GreenCamUz" loyihasi O‘zbekistonda 1-strand yo‘nalishida grant yutgan yagona loyiha sifatida e’tirof etildi. Bu nafaqat universitetimiz, balki butun mamlakatimiz oliy ta’lim tizimi uchun katta yutuqdir.
Loyiha ahamiyati
Ushbu tashabbus Birlashgan Millatlar Tashkilotining Barqaror Rivojlanish Maqsadlari (SDGs) hamda Yevropa Ittifoqining "Yashil Kelishuv" dasturi bilan uyg‘un. Loyiha oliy ta’limda barqarorlik tamoyillarini joriy etish, zamonaviy metodlar orqali talabalar va mutaxassislarda yangi bilim hamda ko‘nikmalarni shakllantirishni maqsad qiladi.

Команда Кокандского университета выиграла грант Erasmus+ в размере 359 000 евро на проект «Зелёный кампус»!
Otabek Mamajonov 15.08.2025 377 просмотров
Команда Кокандского университета выиграла грант Erasmus+ в размере 359 000 евро на проект «Зелёный кампус»! 🌱
Команда Кокандского университета успешно подала проект «Инициатива Зелёного Кампуса: интеграция устойчивого развития в высшее образование Узбекистана» по направлению Erasmus+ CBHE Strand 1 и получила грант в размере 359 000 евро! 🇪🇺💰
Проект "GreenCamUz" признан единственным проектом в Узбекистане, получившим грант по направлению Strand 1, что является значительным достижением как для нашего университета, так и для всей системы высшего образования страны!
Значение проекта:
Проект соответствует Целям устойчивого развития ООН (SDGs) и Программе «Зелёный курс» Европейского Союза. Его основная цель — внедрение принципов устойчивого развития в различные сферы высшего образования, формирование новых знаний и навыков с использованием современных методик.