Qo'qon universiteti va Janubiy Koreyaning Chodang universiteti o‘rtasida o'zaro memorandumi imzolandi
Otabek Mamajonov 06.05.2026 107 marta ko'rilgan
Qo‘qon universitetida xalqaro hamkorlikni kengaytirish yo‘lida muhim qadam tashlandi. Universitet hamdaa  Janubiy Koreyaning Chodang universiteti o‘rtasido‘zaro anglashuv memorandumi (Memorandum of Understanding) imzolandi.
Mazkur memorandum ikki oliy ta’lim muassasasi o‘rtasida o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirish, ilmiy-tadqiqot faoliyatini qo‘llab-quvvatlash hamda akademik almashinuvni yo‘lga qo‘yishga qaratilgan.

Между Кокандским университетом и университетом Чоданг (Республика Корея) подписан меморандум о взаимном сотрудничестве
Otabek Mamajonov 06.05.2026 101 просмотров
В Кокандском университете сделан важный шаг на пути расширения международного сотрудничества. Между университетом и университетом Чоданг (Республика Корея) подписан Меморандум о взаимопонимании (Memorandum of Understanding).
Данный меморандум направлен на развитие взаимовыгодного сотрудничества между двумя высшими образовательными учреждениями, поддержку научно-исследовательской деятельности, а также налаживание академического обмена.