Umummilliy AI Hackathon Farg‘ona | 1-kun
Kecha hackathon ishtirokchilari uchun texnik sessiyalar hamda soha ekspertlari ishtirokida amaliy “workshop”lar bo'lib o'tdi.
Mazkur tadbirda Qo‘qon universitetining Kompyuter injiniringi va Kiberxavfsizlik injiniringi yo‘nalishlari talabalari quyidagi 3 ta jamoa tarkibida ishtirok etmoqda:
KU Coding Club
KU AI Coding
Sombra.Digital
Hackathonning birinchi kunida Farg‘ona viloyati uchun ajratilgan 4 ta trek bo‘yicha jamoalar shakllantirilib, ishtirokchilar o‘z loyihalari ustida ish boshladilar.
Qo‘qon universiteti talabalari ushbu nufuzli hackathonda faol ishtirok etib, sun’iy intellekt sohasidagi bilim va ko‘nikmalarini amaliyotda namoyon etmoqda.

Национальный AI-хакатон в Фергане | День 1
Накануне для участников хакатона были проведены технические сессии и практические воркшопы с участием отраслевых экспертов.
В данном мероприятии студенты направлений «Компьютерная инженерия» и «Инженерия кибербезопасности» Кокандского университета участвуют в составе следующих трёх команд:
• KU Coding Club
• KU AI Coding
• Sombra.Digital
В первый день хакатона были сформированы команды по четырём трекам, выделенным для Ферганской области, и участники начали работу над своими проектами.
Студенты Кокандского университета активно участвуют в данном престижном хакатоне, демонстрируя на практике свои знания и навыки в области искусственного интеллекта.