Ipak yo‘lida turizm” nomli 30-Toshkent xalqaro turizm yarmarkasining so‘nggi kunida turizm sohasi rivojiga munosib hissa qo‘shib kelayotgan oliy ta’lim muassasalari orasida Qo‘qon universiteti
Otabek Mamajonov 01.12.2025 770 marta ko'rilgan
O‘zbekiston Respublikasi Turizm qo‘mitasi hamda Turizmni rivojlantirish ilmiy-tadqiqot instituti tomonidan Qo‘qon universiteti rahbariyatiga sohaga qo‘shayotgan amaliy ishlari, tashabbuslari va xalqaro hamkorlik loyihalari uchun minnatdorchilik va faxriy taqdirlov topshirildi.
Shuningdek, Turizm qo‘mitasi va Rossiya Turizm va Dizaynerlik universiteti hamkorligida tashkil etilgan ijodiy va innovatsion loyihalar tanlovida Qo‘qon universiteti talabalari faxrli 2- va 3-o‘rinlarni qo‘lga kiritdi.

В заключительный день 30-й Ташкентской международной туристической ярмарки «Туризм на Шелковом пути» Кокандский университет был удостоен особого признания среди высших учебных заведений, вносящих дост
Otabek Mamajonov 01.12.2025 769 просмотров
омитет по туризму Республики Узбекистан и Научно-исследовательский институт развития туризма вручили руководству Кокандского университета благодарность и почётную награду за их практическую деятельность, инициативы и международные проекты сотрудничества в туристической сфере.
Кроме того, студенты Кокандского университета заняли почётные 2-е и 3-е места в конкурсе творческих и инновационных проектов, организованном в сотрудничестве Комитета по туризму и Российского университета туризма и дизайна.