Qo‘qon universiteti | 19-mart, Payshanba dayjesti
Qo‘qon universitetida Payshanba – Yoshlar kuni munosabati bilan talaba-yoshlar va rahbariyat ishtirokida mazmunli uchrashuvlar hamda targ‘ibot tadbirlari tashkil etildi.
“Giyohvandlik – umr zavoli” shiori ostida targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi. Unda profilaktika inspektorlari va yoshlar yetakchilari tomonidan talabalarga sog‘lom turmush tarzini shakllantirish, zararli odatlardan yiroq bo‘lish hamda bo‘sh vaqtni mazmunli tashkil etish bo‘yicha tushuntirish ishlari olib borildi.
Farg‘ona viloyati sog‘liqni saqlash boshqarmasi boshlig‘i Pirimqulov Bobur Qahramonovich ishtirokida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Ochiq muloqot shaklida o‘tgan tadbirda yoshlar orasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish, ommaviy sportni rivojlantirish kabi dolzarb masalalar muhokama qilindi.
“Bir askarga bir kasb” loyihasi doirasida Milliy gvardiya xodimlari va yoshlar o‘rtasida ochiq suhbat tashkil etildi. Tadbir yakunida muddatli harbiy xizmatchilarga sertifikatlar topshirish marosimi ham o‘tkazildi.
Mazkur tadbirlar yoshlar ongida sog‘lom turmush tarzini shakllantirish, ularning ijtimoiy faolligini oshirish hamda kelajakda yetuk kadr bo‘lib yetishishlariga xizmat qiladi.

Кокандский университет | Дайджест четверга, 19 марта
В Кокандском университете по случаю Дня молодежи (четверг) были организованы содержательные встречи и просветительские мероприятия с участием студентов и руководства университета.
Под девизом «Наркотики — гибель жизни» было проведено профилактическое мероприятие. В рамках события инспекторы профилактики и молодежные лидеры провели разъяснительную работу со студентами по формированию здорового образа жизни, отказу от вредных привычек и эффективной организации свободного времени.
С участием начальника Управления здравоохранения Ферганской области Пиримкулова Бобура Кахрамоновича состоялась встреча «Руководитель и молодежь». В ходе открытого диалога были обсуждены актуальные вопросы, такие как пропаганда здорового образа жизни среди молодежи и развитие массового спорта.
В рамках проекта «Один солдат — одна профессия» был организован открытый диалог между сотрудниками Национальной гвардии и молодежью. В завершение мероприятия состоялась церемония вручения сертификатов военнослужащим срочной службы.
Данные мероприятия способствуют формированию здорового образа жизни у молодежи, повышению их социальной активности и становлению их в будущем как высококвалифицированных специалистов.photo_2026-01-29_09-30-18 copy 1.jpg