Qo‘qon universiteti delegatsiyasining Ozarbayjon Milliy Fanlar Akademiyasiga tashrifi
Qo‘qon universitetining bir guruh vakillari Ozarbayjon Milliy Fanlar Akademiyasining Nizomiy Ganjaviy nomidagi Adabiyot institutiga tashrif buyurdi. Tashrif davomida Qo‘qon universiteti hamda Ozarbayjon Milliy Fanlar Akademiyasi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Mazkur memorandum ikki tomonlama adabiy va madaniy aloqalarni yanada mustahkamlashga xizmat qiladi. Shuningdek, hujjat doirasida ikki muassasa olimlari hamda professor-o‘qituvchilari o‘rtasida qo‘shma ilmiy tadqiqotlar, loyihalar va ilmiy-amaliy hamkorlikni kengaytirish ko‘zda tutilgan.
Ushbu memorandum kelgusida qo‘shma anjumanlar, ilmiy nashrlar, tajriba almashinuvi va boshqa ko‘plab ilmiy tashabbuslarni amalga oshirish uchun mustahkam poydevor yaratadi.

Визит делегации Кокандского университета в Национальную академию наук Азербайджана
Группа представителей Кокандского университета посетила Институт литературы имени Низами Гянджеви Национальной академии наук Азербайджана. В рамках визита был подписан меморандум о сотрудничестве между Кокандским университетом и Национальной академией наук Азербайджана.
Данный меморандум направлен на дальнейшее укрепление двусторонних литературных и культурных связей. Кроме того, документ предусматривает расширение совместных научных исследований, проектов и научно-практического сотрудничества между учёными и профессорско-преподавательским составом обеих сторон.
Подписанный меморандум создаёт прочную основу для проведения совместных конференций, подготовки научных публикаций, обмена опытом и реализации множества других научных инициатив в будущем.