Kibersport musobaqasining final bosqichi bo‘lib o‘tdi
Avval xabar berganimizdek, (https://t.me/kokanduniversity/15618)Qo‘qon universitetida kibersport musobaqalari tashkil etilgan edi. Bugun mazkur musobaqaning final bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Musobaqa Qo‘qon shahridagi umumiy o‘rta ta’lim maktablari bitiruvchilari hamda yoshlar o‘rtasida o‘tkazilib, unda ishtirokchilar o‘zaro qizg‘in va murosasiz bahslarda bellashdilar.
Mazkur kibersport musobaqasi yoshlarning zamonaviy yo‘nalishlarga bo‘lgan qiziqishini qo‘llab-quvvatlash, ularning intellektual salohiyati, jamoaviy ishlash va strategik fikrlash ko‘nikmalarini rivojlantirishga xizmat qilmoqda.

Как сообщалось ранее (https://t.me/kokanduniversity/15618), в Kokand University были организованы соревнования по киберспорту. Сегодня состоялся финальный этап турнира.
Соревнования проводились среди выпускников общеобразовательных школ города Коканда и молодежи. В финальном этапе участники состязались в напряжённых и бескомпромиссных играх.
Данный киберспортивный турнир направлен на поддержку интереса молодёжи к современным направлениям, а также на развитие их интеллектуального потенциала, навыков командной работы и стратегического мышления.