Qo‘qon universitetining “Tarix” yo‘nalishi talabalari ustozlari bilan birgalikda Qo‘qon davlat muzey-qo‘riqxonasiga tashrif buyurishdi.
Otabek Mamajonov 25.10.2025 235 marta ko'rilgan
Davra suhbati davomida muzeyning katta ilmiy xodimi Dadaboyev Yaxyoxon domla talabalar bilan shahar tarixi va qadimiy qo‘rg‘onlar haqida qiziqarli ma’lumotlar ulashdi.  Talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishib, tariximizga oid yangi bilimlarga ega bo‘lishdi.

Студенты направления «История» Кокандского университета вместе со своими преподавателями посетили Кокандский государственный музей-заповедник.
Otabek Mamajonov 25.10.2025 230 просмотров
Во время круглого стола старший научный сотрудник музея, Яхьёхон Дадабоев, поделился со студентами интересной информацией об истории города и древних крепостях. Студенты получили ответы на свои вопросы и приобрели новые знания об истории нашего народа.