Otabek Mamajonov 18.05.2026 52 marta ko'rilgan
O'zbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy Attestatsiya komissiyasining bayonnomasiga asosan Qo'qon universiteti Filologiya kafedrasi filologiya fanlari bo'yicha falsafa doktori Omonov Baxtiyorjon Xabitovich 10.00.06 — Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog'ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo'yicha dotsent ilmiy unvoniga sazovor bo'ldi.
Qo‘qon universiteti jamoasi nomidan Omonov Baxtiyorjon Xabitovichni dostent ilmiy unvon bilan samimiy muborakbod etamiz. Kelgusidagi faoliyatlarida ulkan muvaffaqiyatlar, mustahkam sog‘lik, yangi ilmiy yutuqlar tilaymiz.

Otabek Mamajonov 18.05.2026 46 просмотров
Согласно решению Высшей аттестационной комиссии при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, доктор философии по филологическим наукам, преподаватель кафедры филологии Кокандского университета Омонов Бахтиёржон Хабитович удостоен ученого звания доцента по специальности 10.00.06 — сравнительное литературоведение, сопоставительное языкознание и переводоведение.
От имени коллектива Кокандского университета сердечно поздравляем Омонова Бахтиёржона Хабитовича с присвоением ученого звания доцента. Желаем ему крепкого здоровья, больших успехов в дальнейшей научной и педагогической деятельности, а также новых научных достижений.