Qo‘qon universitetida talabalar uchun seminar-trening bo‘lib o‘tdi
🇺🇿 O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga yo‘llagan Murojaatnomasida belgilangan ustuvor vazifalarning mazmun-mohiyatini  yetkazish hamda ularning ijrosini ta’minlash maqsadida Qo‘qon universitetida talabalar uchun seminar-trening tashkil etildi.
Mazkur seminar-trening davomida talabalarning ijtimoiy faolligini oshirish, zamonaviy bilim va ko‘nikmalarini rivojlantirish, shuningdek, Murojaatnomada belgilangan ta’lim, yoshlar siyosati, innovatsiya va bandlik masalalari bo‘yicha batafsil tushunchalar berildi.
Tadbirda Qo'qon universitetining ma'naviy va ma'rifiy ishlar bo'yicha prorektori va Turizm va iqtisodiyot fakulteti dekani tomonidan ma’ruzalar o‘qildi, ochiq muloqotlar tashkil etilib, talabalarni qiziqtirgan savollariga atroflicha javoblar berildi.

В Кокандском университете состоялся семинар-тренинг для студентов.
В целях доведения до студентов сути и содержания приоритетных задач, обозначенных в Послании Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Олий Мажлису и народу Узбекистана, а также обеспечения их реализации, в Кокандском университете был организован семинар-тренинг для студентов.
В ходе семинар-тренинга были даны подробные разъяснения по вопросам повышения социальной активности студентов, развития их современных знаний и навыков, а также по направлениям образования, молодежной политики, инноваций и занятости, обозначенным в Послании.
В мероприятии с докладами выступили проректор Кокандского университета по духовно-просветительской работе и декан факультета туризма и экономики. Были организованы открытые диалоги, в ходе которых студенты получили развернутые ответы на интересующие их вопросы.