Qo‘qon universitetida yuqori darajadagi tashrif va islohotlar bilan tanishuv bo'lib o'tdi
Bugun Qo‘qon universitetiga Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Qo‘qon shahar prokuraturasi mas’ul xodimlari tashrif buyurdi. Mehmonlar universitet direktori tomonidan samimiy kutib olinib, oliy ta’lim muassasasida amalga oshirilayotgan islohotlar va zamonaviy boshqaruv tizimlari bilan yaqindan tanishtirildi.
Tashrif davomida universitetda raqamlashtirish siyosatini izchil amalga oshirish, talabalar davomati va harakatini nazorat qilish tizimlari, hudud xavfsizligini ta’minlash, shuningdek, zamonaviy Face ID texnologiyalari asosida kirish-chiqish nazoratini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha olib borilayotgan amaliy ishlar atroflicha o‘rganildi.
Shuningdek, mas’ul xodimlarga universitet hududida xavfsizlikni ta’minlash, talabalar va xodimlar uchun qulay hamda nazorat qilinadigan muhit yaratish borasida joriy etilgan innovatsion yechimlar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Tashrif yakunida vazirlik va prokuratura vakillari tomonidan universitetda amalga oshirilayotgan tizimli ishlar ijobiy baholanib, kelgusida xavfsizlik choralarini yanada kuchaytirish, raqamli nazorat mexanizmlarini takomillashtirish hamda profilaktik tadbirlar samaradorligini oshirish yuzasidan tegishli tavsiya va takliflar bildirildi.

В Кокандском университете состоялся визит высокого уровня и ознакомление с проводимыми реформами
Сегодня Кокандский университет посетили ответственные сотрудники Министерства высшего образования, науки и инноваций, а также Кокандской городской прокуратуры. Гости были тепло встречены директором университета и подробно ознакомлены с реализуемыми в высшем учебном заведении реформами и современными системами управления.
В ходе визита было всесторонне изучено проведение политики цифровизации в университете, в том числе системы контроля посещаемости и передвижения студентов, меры по обеспечению безопасности на территории, а также практическая работа по внедрению контроля входа и выхода на основе современных технологий Face ID.
Также ответственным сотрудникам была представлена подробная информация об инновационных решениях, внедрённых на территории университета с целью обеспечения безопасности, а также создания удобной и контролируемой среды для студентов и сотрудников.
По итогам визита представители министерства и прокуратуры дали положительную оценку проводимой в университете системной работе и высказали соответствующие рекомендации и предложения по дальнейшему усилению мер безопасности, совершенствованию цифровых механизмов контроля и повышению эффективности профилактических мероприятий.