Qo'qon universitetida yana bir ilmiy yutuq
Qoʻqon universiteti Ta'lim kafedrasi katta o'qituvchisi Kalendarova Zaravshan Kalbaevna "Pedagogika nazariyasi. Pedagogik ta'limotlar tarixi" ixtisosligi doirasida dotsent ilmiy unvoniga ega boʻldi. Ushbu ilmiy daraja O’zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasining 2026-yil 10-iyundagi 386/1-sonli qaroriga muvofiq taqdim etildi.
Qoʻqon universiteti jamoasi nomidan Kalendarova Zaravshan Kalbaevnani samimiy tabriklaymiz, keyingi faoliyatlarida ulkan zafar va muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Otabek Mamajonov 22.06.2026 71 просмотров
Старший преподаватель кафедры образования Кокандского университета Календарова Заравшан Калбаевна удостоена учёного звания доцента по специальности «Теория педагогики. История педагогических учений». Данное учёное звание присвоено в соответствии с решением Высшей аттестационной комиссии при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан № 386/1 от 10 июня 2026 года.
Коллектив Кокандского университета искренне поздравляет Заравшан Калбаевну Календарову с этим значимым достижением и желает ей крепкого здоровья, новых научных успехов, больших достижений и дальнейших профессиональных побед!