Universitetimizda “Informatika va axborot texnologiyalari” fanidan Respublika fan olimpiadasining saralash bosqichi bo‘lib o‘tdi
Otabek Mamajonov 26.05.2025 30 marta ko'rilgan
Universitetimizda “Informatika va axborot texnologiyalari” fanidan Respublika fan olimpiadasining saralash bosqichi bo‘lib o‘tdi O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2025-yil 13-maydagi 174-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida bugun universitetimizda “Informatika va axborot texnologiyalari” fanidan Respublika fan olimpiadasining saralash bosqichi o‘tkazildi. Mazkur saralash bosqichida universitetimizning 3-bosqich talabalari ishtirok etdi. Umumiy hisobda 17 nafar iqtidorli talaba o‘z bilim va ko‘nikmalarini namoyon etdi. Olimpiada jarayonida talabalar informatika va axborot texnologiyalari bo‘yicha nazariy va amaliy topshiriqlarni bajardilar. Natijalariga ko‘ra, 3 nafar eng yuqori natija ko‘rsatgan talaba g‘olib deb topildi hamda Respublika bosqichida ishtirok etish huquqini qo‘lga kiritdi. Mazkur saralash bosqichi talabalarning fan bo‘yicha chuqur bilimini aniqlash va ularni rag‘batlantirish, shuningdek, Respublika miqyosidagi musobaqalarga tayyorlashda muhim ahamiyat kasb etdi.

В нашем университете прошёл отборочный этап Республиканской олимпиады по предмету "Информатика и информационные технологии"
Otabek Mamajonov 26.05.2025 29 просмотров
В целях реализации приказа Министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан №174 от 13 мая 2025 года, сегодня в нашем университете прошёл отборочный этап Республиканской олимпиады по предмету "Информатика и информационные технологии".
В данном этапе отбора приняли участие студенты 3-го курса нашего университета. В общей сложности 17 талантливых студентов продемонстрировали свои знания и навыки. В ходе олимпиады участники выполняли теоретические и практические задания по информатике и информационным технологиям.
По результатам соревнования, трое студентов, показавших лучшие результаты, были признаны победителями и получили право участвовать в республиканском этапе олимпиады.
Данный отборочный этап сыграл важную роль в определении глубоких знаний студентов по данному предмету, их стимулировании и подготовке к республиканским соревнованиям.