Qo‘qon universiteti vakili Orhun dasturi doirasida Turkiyaga tashrif buyurdi
Qo‘qon universiteti Turizm va iqtisodiyot fakulteti dekani, PhD Jasurbek Turg‘unov Orhun akademik almashinuv dasturi doirasida Alanya Alaaddin Keykubat University (ALKU)da xizmat safarini amalga oshirmoqda.
Ushbu tashrif doirasida Jasurbek Turg‘unov universitetda tashkil etilgan ilmiy uchrashuvda faol ishtirok etmoqda. Jumladan, u “Uzbekistan: Rising Central Asian Power” mavzusida ma’ruza bilan qatnashib, O‘zbekistonning mintaqadagi o‘rni, amalga oshirilayotgan islohotlar hamda xalqaro hamkorlik imkoniyatlari haqida atroflicha fikr bildirdi.
Shuningdek, tashrif davomida ikki universitet o‘rtasida kelgusidagi akademik hamkorlik, qo‘shma loyihalar va almashinuv dasturlarini rivojlantirish masalalari ham muhokama qilinmoqda.

Представитель Кокандского университета посетил Турцию в рамках программы ORHUN
Джасурбек Тургунов, PhD, декан факультета туризма и экономики Кокандского университета, находится в служебной командировке в Университете Аланья Алааддин Кейкубат (ALKU) в рамках программы академического обмена ORHUN.
В рамках данного визита Джасурбек Тургунов активно участвует в научной встрече, организованной в университете. В частности, он выступил с докладом на тему «Узбекистан: восходящая сила Центральной Азии», подробно осветив роль Узбекистана в регионе, проводимые реформы и возможности международного сотрудничества.
Кроме того, в ходе визита обсуждаются вопросы дальнейшего академического сотрудничества, совместных проектов и развития программ обмена между двумя университетами.