Qo‘qon universiteti vakillari Sankt-Peterburgdagi xalqaro konferensiyada ishtirok etmoqda
2025-yil 18–22-noyabr kunlari A. I. Gertsen nomidagi Rossiya davlat pedagogika universitetida «XXI asr menejmenti: iqtisodiyot, ta’lim va fanda integratsiya» mavzusidagi XXIV Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya bo‘lib o‘tmoqda.
20-noyabr kuni konferensiyaning tantanali ochilish marosimi universitetning qadimiy tarixiy binosida o‘tkazildi. Tadbir davomida Qo‘qon universiteti vakili ma’ruza bilan ishtirok etdi.
Mazkur nufuzli anjumanda Qo‘qon universiteti Raqamli texnologiyalar va matematika kafedrasi dotsenti Ustadjalilova Xurshida Aliyevna universitetimiz nomidan qatnashmoqda. Tadbir doirasida 18–22-noyabr kunlari qisqa muddatli akademik almashinuv dasturi ham amalga oshirilmoqda.
Konferensiya menejment, iqtisodiyot, ta’lim va ijtimoiy sohalardagi dolzarb masalalarni muhokama qilish, innovatsion yechim va strategiyalar ishlab chiqishga qaratilgan bo‘lib, xalqaro ilmiy hamkorlikni yanada mustahkamlashga xizmat qilmoqda.
Shuningdek, institut direktori Tatyana Valeryevna Rogozinaga Qo‘qon universiteti rahbariyati tomonidan esdalik sovg‘asi topshirildi.

Представители Кокандского университета участвуют в международной конференции в Санкт-Петербурге
С 18 по 22 ноября 2025 года в Российском государственном педагогическом университете имени А. И. Герцена проходит XXIV Международная научно-практическая конференция на тему «Менеджмент XXI века: интеграция экономики, образования и науки».
20 ноября торжественная церемония открытия конференции состоялась в историческом здании университета. В рамках мероприятия представитель Кокандского университета выступил с докладом.
От имени Кокандского университета в данном престижном форуме участвует доцент кафедры цифровых технологий и математики Устаджалилова Хуршида Алиевна. В период с 18 по 22 ноября также реализуется краткосрочная программа академического обмена.
Конференция направлена на обсуждение актуальных вопросов менеджмента, экономики, образования и социальной сферы, а также на разработку инновационных решений и стратегий. Мероприятие способствует дальнейшему укреплению международного научного сотрудничества.
Кроме того, директору института Татьяне Валерьевне Рогозиной была вручена памятная сувенирная продукция от руководства Кокандского университета.