“Startap loyihalar” tanlovi o‘tkazildi
Talaba-yoshlarning innovatsion fikrlashi va tadbirkorlik tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash, istiqbolli startap g‘oyalarni aniqlash hamda oliy ta’lim muassasalarida startap ekotizimini rivojlantirish maqsadida Qo‘qon universitetida “Startap loyihalar” tanlovi o’tkazildi.
Mazkur tanlov Qo‘qon universiteti, Qo‘qon universiteti Andijon filiali hamda Toshkent xalqaro universitetining iqtidorli talabalari o‘rtasida o‘tkazilib, unda ishtirokchilar o‘zlarining innovatsion va amaliy ahamiyatga ega startap loyihalari bilan qatnashdilar.
Tanlov davomida talabalarning ilmiy salohiyati, kreativ yondashuvi, muammoni hal etishga qaratilgan amaliy takliflari hamda loyihalarning istiqbolliligi hakamlar hay’ati tomonidan baholandi.

Проведён конкурс «Стартап-проекты»
В целях поддержки инновационного мышления и предпринимательских инициатив студенческой молодежи, выявления перспективных стартап-идей, а также развития стартап-экосистемы в высших образовательных учреждениях в Кокандском университете был проведён конкурс «Стартап-проекты».
Данный конкурс был организован среди талантливых студентов Кокандского университета, Андижанского филиала Кокандского университета, а также Ташкентского международного университета. Участники представили свои инновационные стартап-проекты, обладающие практической значимостью.
В ходе конкурса жюри оценивало научный потенциал студентов, их креативный подход, практические предложения, направленные на решение актуальных проблем, а также перспективность представленных проектов.