A.I.Gersen nomidagi Rossiya davlat pedagogika universitetida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya boʻlib oʻtmoqda
Obidov Mirzoumid Mirzaabdulla o`g`li 07.11.2024 31 marta ko'rilgan
cc.jpg
dd.jpg
ddd.jpg
ff.jpg
ffff.jpg
Ayni paytda Sankt-Peterburg shahridagi Rossiya davlat pedagogika universitetida "УНИВЕРСИТЕТ, ОТКРЫТЫЙ РЕГИОНАМ" mavzusida xalqaro ilmiy amaliy konferensiyasi boʻlib oʻtmoqda.
Mazkur ilmiy-amaliy konferensiya hududiy ta’lim tizimlari va pedagogika oliy o‘quv yurtlari o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlik tajribasini muhokama qilish, umumiy ta’limning zamonaviy sifatiga erishish uchun ularning hamkorligi modellarini takomillashtirish yo‘llari va vositalari bo‘yicha takliflar ishlab chiqish kabi masalalarni hal etish maqsadida tashkil etildi.
Davom etayotgan konferensiyada Qoʻqon universiteti professor-oʻqituvchisi Nargiza Rustamovna Abduqahhorova ham faol ishtirok etmoqda.

A.I.В Российском государственном педагогическом университете имени Герцена проходит международная научно-практическая конференция
Obidov Mirzoumid Mirzaabdulla o`g`li 07.11.2024 32 просмотров
В настоящее время в Российском государственном педагогическом университете в Санкт-Петербурге проходит международная научно-практическая конференция "УНИВЕРСИТЕТ, ОТКРЫТЫЙ регионам".
Данная научно-практическая конференция была организована с целью обсуждения опыта взаимодействия между региональными образовательными системами и высшими педагогическими учебными заведениями, выработки предложений по пути и средствам совершенствования моделей их сотрудничества для достижения современного качества общего образования.
Активное участие в конференции принимает и преподаватель Коканского университета Наргиза Рустамовна Абдукаххорова.