Rossiyaning yetakchi pedagogika universiteti bilan hamkorlik memorandumi imzolandi
Qoʻqon universiteti va A.I.Gersen nomidagi Rossiya davlat pedagogika universiteti vakillari – Barchenko S.A., Mereshkin D.E. va Yepifansev S.V. lar  oʻrtasida navbatdagi muzokara boʻlib oʻtdi. Uchrashuvda har ikki oliygoh manfaatlarini koʻzda tutuvchi maqsadlar va takliflar oʻrtaga tashlandi.
Bundan tashqari, pedagogik ta'lim sifatini ta'minlash, yangi bilim va malakalarni shakllantiruvchi resurslarni birlashtirish, talabalar va professor-o‘qituvchilar uchun stajirovka tashkil etish va ilg‘or ta'lim amaliyotlarida muvofiqlikka erishish kabi masalalar xususida fikr almashildi.
Yakunda Qoʻqon universiteti va  A.I.Gersen nomidagi Rossiya davlat pedagogika universiteti oʻrtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.

Подписан меморандум о сотрудничестве с ведущим педагогическим университетом России
Кокандский университет и А.I.Представители Российского государственного педагогического университета имени Герцена – Барченко С.A., Мерешкин Д.E. а Епифанов С.V. последовали очередные переговоры между ЕС. На встрече были сформулированы цели и предложения, представляющие интересы обоих королевств.
Кроме того, состоялся обмен мнениями по таким вопросам, как обеспечение качества педагогического образования, интеграция ресурсов, формирующих новые знания и навыки, организация стажировок для студентов и преподавателей и достижение соответствия передовым образовательным практикам.
В заключение Коканд университет и А.I.Подписан меморандум о сотрудничестве между Российским государственным педагогическим университетом им.Герцена.