Universitetlararo almashinuv dasturlar.
Woosong universiteti va Qo‘qon universiteti o‘rtasidagi kelishuvga asosan quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha ta’lim oling va xalqaro diplomga ega bo‘ling.
·        Iqtisodiyot
·        Moliya
·        Menejment
·        Turizm
IMG_20221208_172951_752.jpg
Qo‘qon universiteti talabasi ushbu almashinuv dasturida ishtirok etmoqda
Qo‘qon universitetining mehmonxona va turizmni boshqarish yo‘nalishi talabasi Sanat Ismoilov ikki universitet o‘rtasida tuzilgan talaba almashish dasturi asosida Janubiy Koreyaning Woosong universiteti (Solbridge Xalqaro biznes maktabi) da tahsil olmoqda.
E’tirof etish joizki, Koreyaning Daejeon Silikon vodiysi (yuqori texnologiyalar shahri) da joylashgan SolBridge talabalarni tez o‘sib borayotgan Osiyo iqtisodiyoti yetakchisi etib tayyorlaydi. Ushbu maktab biznes maktablari orasida noyobdir: 64 xil mamlakat vakillaridan iborat xalqaro talabalar jamoasiga ta’lim beradi. Immersion dasturlari, maxsus ma’ruzalar, seminarlar va amaliyotlar orqali nazariya va amaliyot o‘rtasidagi muvozanat ta’minlanadi. AACSB akkreditatsiyasini olgan dunyodagi mashhur biznes maktablaridan biridir.
Finlandiya Kareliya Amaliy Fanlar universiteti va Qo‘qon Universiteti o‘rtasida talabalar almashinuvi
Karelia 1.png
Qo‘qon universiteti hamda Karelia amaliy fanlar universiteti o‘rtasidagi hamkorlik asosida 5 nafar talabamiz Finlandiyada.
image_2023-02-28_21-50-13.png
Karelia 22.png
Qo‘qon universiteti hamda Karelia amaliy fanlar universiteti o‘rtasidagi hamkorlik asosida 5 nafar talabamiz Shohruh Olimov, Otabek Mahmudov, Suhrobjon Anvarjonov hamda Muhammadali Ne’matjonovlar bir yil mobaynida Finlandiya Karelia amaliy fanlar universitetida ta’lim olib, o’z bilimlarini mustahkamlab, yanada ko‘proq malaka va kengroq bilimlarni egallab qaytdilar.
fin 3
Karelia amaliy fanlar (UAS) universiteti rahbariyati va professor-o’qituvchilar, talabalarimizga biriktirilgan ustozlar – Liisa Timonen va Katrilar tomonidan talabalarning darslarni o’zlashtirish ko’rsatkichlari, yangi madaniyatga hurmat bilan yondashishlari, bo’sh vaqtlarida Joensuuning markaziy kutubxonasida o’z bilimlarini boyitib borganliklari e’tirof etildi.
Yana 2 nafar talabamizga Finladiyada ta’lim olish imkoniyati yaratildi.
20220909_155505.jpg
Qo‘qon universiteti va Karelia amaliy fanlar universiteti o‘rtasida tuzilgan talaba almashinuv dasturi bo‘yicha yana 2 nafar talabamiz Mirxojiddin Mahmudov va Abbosjon Abdurahmonovlar Finlandiyada ta’lim olishga kirishdilar.
Ayni paytda ushbu xorijiy universitetda ta’lim olgan va olayotgan talabalarimiz soni 7 nafarga yetdi.
Janubiy Koreyaning Joongbu universiteti va Qo‘qon universiteti o‘rtasida talabalar almashinuvi
image_2023-02-28_22-20-37.png
Joongbu universiteti va Qo‘qon universiteti o‘rtasida kelishuvga asosan quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha ta’lim oling va xalqaro diplomga ega bo‘ling.
·      Iqtisodiyot
·      Moliya
·      Menejment
·      Turizm
IMG_20221206_123414_526.jpg
Universitetimizning Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili yo‘nalishining iqtidorli talabalaridan biri Abduvohid Halimjonov ushbu almashinuv dasturi orqali Janubiy Koreyaning Joongbu universitetidagi tahsil uchun grantni qo‘lga kiritdi va hozirda ushbu universitetda tahsil  olmoqda.
Qayd etish joizki, bu xorijiy universitet boy ilmiy bilimlar va an’anaviy Koreya tajribasini o‘zida jamlagan. Universitet bazasida Sotsiologik tadqiqotlar institutei, Politsiya va mudofaa kolleji, Ilmiy tadqiqotlar markazi, Sog‘liqni saqlash va turizm kolleji, Fizika tadqiqotlari kabi markazlar faoliyat olib boradi.
Qozog‘istonning L.N.Gumilyov nomidagi Yevrosiyo milliy universiteti hamda Qo‘qon unniversiteti o‘rtasida talabalar almashinuvi.
image_2023-02-28_22-38-02.png
L.N.Gumilyov nomidagi Yevrosiyo milliy universiteti hamda Qo‘qon universiteti o‘rtasidagi kelishuvga asosan quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha tahsil olishingiz mumkin.

Программа межуниверситетского обмена.
На основании соглашения между Woosong University и Kokand University обучайтесь по следующим направлениям и получайте диплом международного образца.
·        Экономика
·        Финансы
·        Управление
·        Туризм
IMG_20221208_172951_752.jpg
Студент Коканского университета участвует в этой программе обмена
Санат Исмаилов, студент факультета гостиничного и туристического менеджмента Университета Коканд, учится в южнокорейском Университете Вусонг (Международная школа бизнеса Солбриджа) по программе обмена студентами между двумя университетами.
Общеизвестно, что SolBridge, расположенный в Тэджонской Силиконовой долине в Корее (город высоких технологий), готовит студентов к тому, чтобы стать лидерами в быстрорастущей азиатской экономике. Эта школа уникальна среди бизнес-школ: в ней обучается интернациональный студенческий состав, состоящий из представителей 64 разных стран. Баланс между теорией и практикой обеспечивается за счет программ погружения, специальных лекций, семинаров и практических занятий. Это одна из ведущих бизнес-школ мира, получившая аккредитацию AACSB.
Обмен студентами между Карельским университетом прикладных наук Финляндии и Университетом Коканд.
Karelia 1.png
Благодаря сотрудничеству между Университетом Коканд и Карельским университетом прикладных наук, 5 наших студентов находятся в Финляндии.
image_2023-02-28_21-50-13.png
Karelia 22.png
Благодаря сотрудничеству между Коканским университетом и Карельским университетом прикладных наук, 5 наших студентов, Шахрух Олимов, Отабек Махмудов, Сухробжон Анварджонов и Мухаммадали Нематжонов, в течение года учились в Карельском университете прикладных наук Финляндии, укрепляя свои знания и продолжая они вернулись с большим количеством навыков и более широкими знаниями.
3 ta kepka.png
Руководство и профессора Карельского университета прикладных наук (УАП), преподаватели, закрепленные за нашими студентами - Лийза Тимонен и Катри, темпы обучения студентов, уважительное отношение к новой культуре, изучение их знаний в центральной библиотеке Йоэнсуу в свободное время, было признано что они разбогатели.
Еще двое наших студентов получили возможность учиться в Финляндии.
20220909_155505.jpg
Еще 2 наших студента, Мирходжиддин Махмудов и Аббасжон Абдурахмонов, начали обучение в Финляндии по программе студенческого обмена между Университетом Кокан и Карельским университетом прикладных наук.
На данный момент количество наших студентов, получивших и получающих образование в этом зарубежном вузе, достигло 7.
Обмен студентами между южнокорейским университетом Джунбу и университетом Кокандю
image_2023-02-28_22-20-37.png
По соглашению между Университетом Джунбу и Университетом Коканд обучаться по следующим направлениям и получать диплом международного образца.
·      Экономика
·      Финансы
·      Управление
·      Туризм
В этой программе обмена участвует студент Коканского университета.
IMG_20221206_123414_526.jpg
Абдувахид Халимджонов, один из талантливых студентов факультета иностранных языков и литературы: английского нашего университета, выиграл грант на обучение в Университете Джунбу в Южной Корее по этой программе обмена и в настоящее время учится в этом университете.
Следует отметить, что этот зарубежный вуз обладает богатыми научными знаниями и традиционным корейским опытом. На базе вуза действуют такие центры, как Институт социологических исследований, Колледж полиции и обороны, Центр научных исследований, Колледж здоровья и туризма, Физических исследований.
Обмен студентами между Евразийским национальным университетом Казахстана имени Л. Н. Гумилева и Университетом Коканд.
image_2023-02-28_22-38-02.png
На основании договора между Евразийским национальным университетом имени Л. Н. Гумилева и Университетом Коканд можно обучаться по следующим направлениям.