✍️ Qo‘qon universitetida xalqaro o‘quv seminari start oldi
Qo‘qon universitetida Birlashgan Millatlar Taʼlim, Bilim va Madaniyat Tashkiloti - UNESCO, Indoneziyaning Gunadarma va Indoneziya universitetlari, Turizm va madaniy meros vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi hamkorligida xalqaro o‘quv seminari faoliyat boshladi.
photo_2022-08-25_22-26-42.jpg
"Barqaror rivojlanish 4-maqsadini targ‘ib qilish va muvofiqlashtirishda sun'iy idrok" mavzusidagi o‘quv seminarida Indoneziya va viloyatimizning qator universitetlari mutaxassislari, professor-o‘qituvchilar, ilmiy tadqiqotchilar ishtirok etmoqdalar.
O‘quv seminarining ochilishida Qo‘qon universiteti rektori v.b G‘afurjon Zaxidov, Farg‘ona viloyati hokimining Turizm va sport masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Xurshid Ahmedovlar insoniyatga ko‘mak berish uchun yaratilgan sun'iy intellektni barcha sohalar, xususan ta'lim tizimiga keng tatbiq etishning ahamiyatiga to‘xtaldilar va seminar ishiga muvaffaqiyat tiladilar.
photo_2022-08-25_22-26-43.jpg
Seminarda Indoneziyaning Gunadarma universiteti professori, D.r I Made Wiryana "O‘zbekiston ta’limini sun’iy intellekt davriga tayyorlash" mavzusida ma'ruza qilmoqda.
photo_2022-08-25_22-26-48.jpg
photo_2022-08-25_22-26-49.jpg
O‘quv seminari davom etmoqda.
Ma'lumot uchun, 2030-yilgacha barqaror rivojlanish milliy tamoyil va vazifalarining 4-maqsadida umumqamrovli va adolatli sifatli ta'limni ta'minlash hamda barchaning butun umri davomida ta'lim olish imkoniyatini rag‘batlantirish nazarda tutilgan. Bugungi o‘quv seminar ushbu muhim maqsadni amalga oshirish, sun'iy intellekt imkoniyatlarini keng targ‘ib etishga xizmat qiladi.

✍️ В Кокан Университете стартовал международный обучающий семинар
В Коканском университете стартовал международный обучающий семинар в сотрудничестве с Организацией Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры – ЮНЕСКО, университетами Гунадарма и Индонезии Индонезии, Министерством туризма и культурного наследия, Министерством инновационного развития Республики Узбекистан.
photo_2022-08-25_22-26-42.jpg
Специалисты, профессора и научные исследователи из ряда университетов Индонезии и нашего региона принимают участие в обучающем семинаре на тему «Искусственное восприятие в продвижении и координации 4-й цели устойчивого развития».
На открытии семинара-тренинга исполняющий обязанности ректора Кокандского университета Гафуржон Захидов, заместитель акима Ферганской области по туризму и спорту Хуршид Ахмедовлар заявили, что искусственный интеллект, созданный в помощь человечеству, может быть использован во всех сферах, особенно в образовании. внедрения системы лим и пожелал успехов работе семинара.
photo_2022-08-25_22-26-43.jpg
На семинаре профессор Университета Гунадарма Индонезии доктор И. Маде Вирьяна прочитал лекцию на тему «Подготовка образования Узбекистана к эпохе искусственного интеллекта».
photo_2022-08-25_22-26-48.jpg
photo_2022-08-25_22-26-49.jpg
Семинар-тренинг продолжается.
Для сведения, цель 4 национальных принципов и задач устойчивого развития к 2030 году предусматривает предоставление всестороннего и справедливого качественного образования и поощрение возможностей обучения на протяжении всей жизни для всех. Сегодняшний образовательный семинар послужит реализации этой важной цели, широкой популяризации возможностей искусственного интеллекта.