Qo‘qon universitetining 2021-2022 o‘quv yilidagi faoliyati sarhisobi va yangi o‘quv yilida jamoa oldida turgan vazifalarga bag‘ishlangan yig‘ilish o‘tkazildi
Qo‘qon universitetining 2021-2022 o‘quv yilidagi faoliyati sarhisobi va yangi o‘quv yilida jamoa oldida turgan vazifalarga bag‘ishlangan yig‘ilish o‘tkazildi.
Yig‘ilishda Farg‘ona viloyat va Qo‘qon shahar hokimliklari, shahar sektorlari boshliqlari, viloyat va shahar Maktabgacha ta'lim va Xalq ta'limi boshqarma hamda bo‘limlari vakillari, ta'lim muassasalari rahbarlari, shahar nuroniylari va ziyolilari keng jamoatchilik, universitet professor-o‘qituvchilari va xodimlari ishtirok etdilar.
photo_2022-08-04_19-00-05.jpg
Yig‘ilishda Qo‘qon universiteti rektori Sherzod Mustafakulov o‘tgan 2021-2022 o‘quv yili davomida ilmiy salohiyat va ta’lim sifatini oshirish, modernizatsiyalash, innovatsiyalarni keng tatbiq etish, ta’limni ishlab chiqarish bilan integratsiyalash, o‘quv jarayonini ish beruvchi talablariga moslashtirish hamda talabalarning o‘z ustida ishlashi uchun qulay muhit yaratishga alohida e’tibor qaratilganini ta'kidladi.
photo_2022-08-04_18-59-59.jpg
Videolavha namoyish etilib, Qo‘qon universiteti jamoasining erishgan yutuqlari, istiqbolli xalqaro hamkorlik aloqalari, ilmiy-akademik ko‘rsatkichlar, nufuzli delegatsiyalarning muhim tashriflari, yoshlar ta’lim-tarbiyasi yo‘lidagi ibratli tashabbuslar, universitetda amalga oshirilgan ishlarga nazar solindi.
photo_2022-08-04_19-00-12.jpg
Yig‘ilishda o‘tgan o‘quv yilida samarali faoliyat olib borgan, o‘quv-uslubiy va ilmiy tadqiqotlar sohasida natijalarni qo‘lga kiritgan professor-o‘qituvchilar, xodimlar va talabalarning yutuqlari e'tirof etilib, taqdirlandilar.
photo_2022-08-04_19-00-04.jpg
photo_2022-08-04_19-00-10.jpg
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 29-iyuldagi “Turkiy davlatlar bilan turizm sohasidagi hamkorlikni jadal rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-338-sonli qarorida belgilangan topshiriqlar ijrosini ta'minlash borasida universitet jamoasi oldida turgan vazifalar xususida so‘z bordi.
photo_2022-08-04_19-00-09.jpg
Yig‘ilishda Universitetning Akademik ishlar bo‘yicha prorektori G‘afurjon Zaxidov tomonidan Qo‘qon universiteti rektori, iqtisodiyot fanlari doktori, professor Sherzod Mustafakulovning Toshkent shahrida Finlyandiya modeli asosida ish boshlayotgan Xalqaro Nordik Universiteti rektori etib tayinlanganligini o‘qib eshittirdi.
Qo‘qon shahar hokimi Ma'rufjon Usmonov, Farg‘ona viloyati hokimining o‘rinbosari Fayzulla Qosimov, Qo‘qon shahar prokurori Ulug‘bek Hamdamov, viloyat Maktabgacha ta’lim boshqarmasi boshlig‘i Yulduzxon Xo‘jayeva, viloyat Xalq ta'limi boshqarmasi boshlig‘i Sherzod Dolimovlar so‘zga chiqib, Qo‘qon universitetida rektor Sherzod Mustafakulov boshchiligida amalga oshirilgan qator ezgu ishlar, ibratli tashabbuslarni sanab o‘tdilar.
photo_2022-08-04_19-00-07.jpg
photo_2022-08-04_19-00-01.jpg
Yig‘ilishda Qo‘qon universiteti va Xalqaro Nordik universitetlari faoliyatiga muvaffaqiyat tilandi. Sherzod Mustafakulov shahar hokimligining Tashakkurnomasi bilan taqdirlandi, esdalik sovg‘alari topshirildi.
Shuningdek, shahar nuroniylari va universitet jamoasi vakillari so‘z olib, Sherzod Mustafakulovga o‘z minnatdiorchiliklari va samimiy tilaklarini bildirdilar.
photo_2022-08-04_19-00-02.jpg
Yig‘ilishda Qo‘qon universiteti va Xalqaro Nordik universitetlari o‘zaro hamkorlikda qator strategik maqsad va vazifalarni amalga oshirishlari ma'lum qilindi.

Состоялось собрание по подведению итогов деятельности Kokan University в 2021-2022 учебном году и задачам, стоящим перед коллективом в новом учебном году.
Состоялось собрание по подведению итогов деятельности Университета Кокан в 2021-2022 учебном году и задачам, стоящим перед коллективом в новом учебном году.
На совещании приняли участие представители администрации Ферганской области и города Кокан, руководители городских секторов, областных и городских управлений и управлений дошкольного образования и народного образования, руководители образовательных учреждений, городские деятели и представители интеллигенции, общественность, преподаватели и сотрудники вузов. принимала участие.
photo_2022-08-04_19-00-05.jpg
На совещании ректор Коканского университета Шерзод Мустафакулов в течение 2021-2022 учебного года повысил научный потенциал и качество образования, модернизацию, широкое внедрение инноваций, интеграцию образования с производством, образовательный процесс. внимание уделяется адаптации к требованиям провайдера и созданию комфортных условий для работы студентов над собой.
photo_2022-08-04_18-59-59.jpg
Был показан видеоклип, отмечены достижения коллектива Кокандского университета, перспективные связи международного сотрудничества, научные и академические показатели, важные визиты престижных делегаций, образцовые инициативы в области образования молодежи, работа, проводимая в университете. просмотрено.
photo_2022-08-04_19-00-12.jpg
На собрании были отмечены и награждены достижения профессоров, преподавателей, сотрудников и студентов, осуществивших эффективную деятельность в прошедшем учебном году и добившихся результатов в области учебно-методических и научных исследований.
photo_2022-08-04_19-00-04.jpg
photo_2022-08-04_19-00-10.jpg
О задачах, стоящих перед коллективом университета в части обеспечения выполнения задач, указанных в постановлении Президента Республики Узбекистан от 29 июля 2022 года «О мерах по опережающему развитию сотрудничества в сфере туризма с Турецкими странами "PQ-338 пошел
photo_2022-08-04_19-00-09.jpg
На заседании проректор Университета по учебной работе Гафуржон Захидов зачитал, что ректор Университета Кокан, доктор экономических наук, профессор Шерзод Мустафакулов назначен ректором Международного Северного Университета, который начинает работу по финской модели. в Ташкенте.
Мэр Кокана Маруфжан Усманов, заместитель мэра Ферганы Файзулла Касымов, прокурор Кокана Улугбек Хамдамов, начальник областного управления дошкольного образования Юлдузхан Ходжаева, областное управление народного образования Выступили начальник управления Шерзод Долимов и перечислил ряд благородных работ и образцовые инициативы, реализованные в Коканском университете под руководством ректора Шерзода Мустафакулова.
photo_2022-08-04_19-00-07.jpg
photo_2022-08-04_19-00-01.jpg
На встрече было пожелано успехов деятельности Кокандского университета и международных университетов Северных стран. Шерзоду Мустафакулову было вручено благодарственное письмо от администрации города, вручены сувениры.
Также выступили представители светил города и коллектива университета, которые выразили благодарность и искренние пожелания Шерзоду Мустафакулову.
photo_2022-08-04_19-00-02.jpg
На встрече было объявлено, что Кокандский университет и Международные университеты Северных стран реализуют ряд стратегических целей и задач во взаимном сотрудничестве.