“3-dekabr – Xalqaro nogironlar kuni”ga bagʻishlangan ajoyib tadbir boʻlib oʻtdi
"Bir Vatanning teng farzandimiz!" shiori ostida oʻtgan tadbir Qoʻqon universiteti va 39-koʻp tarmoqli ixtisoslashtirilgan maktabgacha ta'lim tashkiloti bilan hamkorlikda tashkil etildi.
Tadbirni Qoʻqon universiteti Akademik ishlar boʻyicha prorektori Jamoliddin Kambarov va Qoʻqon shahar hokimi Ma'rufjon Usmonov ochib berdi.
Universitet talabalari ishtirokidagi sahnaviy koʻrinishlar, tarbiyalanuvchilarni ajoyib chiqishlari barchaga koʻtarinki ruh bagʻishladi.
Bundan tashqari, tashkilotchilar tomonidan ixtisoslashtirilgan maktabgacha ta'lim tashkiloti tarbiyalanuvchilariga sovgʻalar taqdim etildi.

В Кокандском университете состоялось мероприятие, посвященное « Международному дню инвалидов»
В сотрудничестве с Кокандским университетом и 39-й многофункциональной специализированной организацией дошкольного образования было организовано мероприятие под девизом "Мы равные дети одной страны!"
Мероприятие открыли проректор по академическим вопросам Кокандского университета Джамалиддин Камбаров и хаким города Маруфжон Усманов.
Выступления студентов университета и воспитанников дошкольного образования подарили всем приподнятое настроение.
Организаторами мероприятия были вручены подарки воспитанникам специализированного дошкольного образовательного учреждения.