Amerika Qo‘shma Shtatlaridan jurnalistlar va jamoatchilik vakillari tashrif buyurdilar
Bir guruh xorijiy ommaviy axborot vositalari vakillari, jurnalist va blogerlar viloyat hokimining turizm va sport masalalari bo‘yicha o‘rinbosari Xurshid Ahmedov hamrohligida Farg‘ona viloyatiga press-tur doirasida Qo‘qon universitetiga tashrif buyurdilar.
photo_2022-09-06_23-51-41.jpg
Amerikaning yirik biznes nashri - "Forbes" jurnali muxbiri Melik Kaylan, deputat Ari Kargan, erkin jurnalist Isaacson Andy Samuel, "The Bukharian Times" gazetasi bosh muharriri Rafael Nektalovlar universitet rahbariyati bilan samimiy suhbatda bo‘ldilar. Universitet o‘quv binosi, yangi bunyod etilayotgan turizm majmuasi, akademik muhit va istiqboldagi rejalar bilan tanishdilar.
photo_2022-09-06_23-51-48.jpg
Ma'lumot o‘rnida, joriy yilning 29-iyul kuni davlatimiz rahbarining "Turkiy davlatlar bilan turizm sohasidagi hamkorlikni jadal rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi qarori qabul qilinib, Qo‘qon universitetining turizm marshrutlari ro‘yxatiga kiritilishi belgilandi. Universitet huzurida Turizm fakulteti va Mehmonxona amaliyoti markazi, Akademik hostel, Akademik turizm markazi, ochiq kutubxona va nashriyot tashkil etish hamda uni turizm masalalari bo‘yicha zamonaviy o‘quv adabiyotlari, kutubxona fondi bilan ta’minlash belgilab qo‘yildi.

Журналисты и представители общественности из США посетили
Группа представителей зарубежных СМИ, журналистов и блогеров в сопровождении заместителя акима области по вопросам туризма и спорта Хуршида Ахмедова посетила Коканский университет в рамках пресс-тура в Ферганскую область.
Крупнейшее американское деловое издание - корреспондент журнала Forbes Мелик Кайлан, член парламента Ари Карган, внештатный журналист Исааксон Энди Самуэль, главный редактор газеты "Бухариан таймс" У Рафаэля Некталова состоялся искренний разговор с руководством университета. Они ознакомились с учебным корпусом университета, вновь построенным туристическим комплексом, академической средой и планами на будущее.
Для сведения, 29 июля текущего года принято постановление главы нашего государства «О мерах по форсированному развитию сотрудничества в сфере туризма с турецкими странами» было принято решение о включении Коканского университета в перечень туристических маршрутов. Принято решение о создании в университете факультета туризма и Центра гостиничной практики, Академического общежития, Академического центра туризма, открытой библиотеки и издательства, а также обеспечить его современной учебной литературой по вопросам туризма, библиотечным фондом.
Нет сомнений, что в ближайшем будущем наше учебное заведение станет одним из излюбленных мест туристов, посещающих город Латиф.