Qoʻqon universitetida Erasmus+ dasturi imkoniyatlari haqida axborot seminari boʻlib oʻtdi!
Axborot seminarini Qoʻqon universiteti Akademik ishlar boʻyicha prorektori Jamoliddin Kambarov ochib berdi va tashrif buyurganlarga oʻz minnatdorchiligini bildirib oʻtdi.
photo_2024-10-30_09-08-48.jpg
Seminarda soʻz olganlar Milliy Erasmus+ ofisi loyiha menejeri Bonu Abdusalomova va Fargʻona politexnika instituti iqtisodiyot kafedrasi dotsenti Alisher Yunusovlar tadbir ishtirokchilariga dasturning afzalliklari, loyihalarni yaratishda ahamiyat beriladigan jihatlar, Oʻzbekistondagi dolzarb yoʻnalishlar toʻgʻrisida ma'lumotlar berib oʻtishdi.
photo_2024-10-30_09-08-45.jpg
Mazkur seminarda Qoʻqon universiteti, Andijon qishloq xoʻjaligi va agrotexnologiyalar instituti, Oʻzbekiston san'at va madaniyat instituti Fargʻona mintaqaviy filiali, Fargʻona oziq-ovqat texnologiyasi va muhandisligi xalqaro instituti, Andijon mashinasozlik instituti, Latviyaning axborot tizimlari oliy menejment maktabining Fargʻona shahridagi filialining Xalqaro aloqa boʻlimi vakillari, kafedra mudirlari va professor-oʻqituvchilar ishtirok etishdi va oʻzlari uchun qiziqarli boʻlgan savollarga javob olishdi.
photo_2024-10-30_09-09-05.jpg
Shuningdek, seminar davomida "Xalqaro kredit mobilligi (ICM) imkoniyatlari va hamkorlar izlash bo'yicha maslahatlar", "O‘zbekistondagi oliy o‘quv yurtlari uchun Erasmus+ imkoniyatlari va CALL 2025", "Raqobatbardosh CBHE loyiha taklifining xususiyatlari. Amaldagi eng yaxshi loyihalar va ularni sir asrorlari" kabi mavzularda spikerlarning taqdimoti boʻlib oʻtdi.
photo_2024-10-30_09-08-14.jpg
Yakunda axborot seminarida faol ishtirok etgan tashkilotchilarga sertifikat va esdalik sovgʻalari taqdim etildi.

Университет Коканд провел информационный семинар о возможностях программы Erasmus+!
Информационный семинар открыл проректор по учебной работе Университета Коканд Джамолиддин Камбаров и выразил благодарность посетителям.
Спикеры семинара Бону Абдусаломова, руководитель проекта Национального офиса Erasmus+, и Алишер Юнусов, доцент кафедры экономики Ферганского политехнического института, проинформировали участников программы о преимуществах программы, аспектах, которые важное значение при создании проектов и современные тенденции в Узбекистане.
На данном семинаре представители Университета Коканд, Андижанского института сельского хозяйства и агротехнологий, Ферганского областного филиала Института искусств и культуры Узбекистана, Ферганского международного института пищевых технологий и инженерии, Андижанского машиностроительного института и отдела международных связей филиала Высшей школы управления информационных систем Латвии в Фергане, заведующие кафедрами и преподаватели приняли участие и получили ответы на интересующие их вопросы.
Также в ходе семинара «Возможности международной кредитной мобильности (ICM) и советы по поиску партнеров», «Возможности Erasmus+ для высших учебных заведений Узбекистана и CALL 2025», «Особенности конкурсного проектного предложения CBHE. Лучшие проекты в использовании и Выступления спикеров прошли на такую тему, как «их секреты».
В завершение организаторам, активно принявшим участие в информационном семинаре, были вручены сертификаты и сувениры.