Qo‘qon universitetida "Direktor va talabalar" uchrashuvi o‘tkazildi
Qoʻqon universiteti direktori G‘afurjon Zaxidov Maktabgacha ta'lim (3 yil va undan ko'p ish stajiga ega bo'lgan) masofaviy ta'lim shakli talabalari bilan oʻzaro ochiq muloqotda boʻldi.
photo_2023-09-14_11-04-13.jpg
photo_2023-09-14_11-04-14.jpg
Uchrashuvda universitet direktori talabalarni eng ilmli, ruhan va jismonan barkamol, eng ziyoli va eng boy bitiruvchilar bo‘lishi kerakligini e’tirof etdi.
photo_2023-09-14_11-04-17.jpg
photo_2023-09-14_11-04-19.jpg
Shu bilan birga, oliy ma’lumotli insonlar, ayniqsa, talaba-qizlar, avvalo oilaga, qolaversa, butun jamiyatga ilm olib kirishini ta'kidladi hamda yangi oʻquv yili oldidan ulkan muvaffaqiyatlar tiladi.

В Кокандском университете прошла встреча «Директор и студенты»
Директор Кокандского университета Гафуржон Захидов провел открытое общение со студентами дистанционной формы дошкольного образования (со стажем работы 3 года и более).
photo_2023-09-14_11-04-13.jpg
photo_2023-09-14_11-04-14.jpg
На встрече директор университета признал, что студенты должны быть самыми образованными, умственно и физически развитыми, самыми интеллектуальными и богатыми выпускниками.
photo_2023-09-14_11-04-17.jpg
photo_2023-09-14_11-04-19.jpg
При этом он подчеркнул, что люди с высшим образованием, особенно студентки, в первую очередь привносят науку в семью и общество в целом, и пожелал больших успехов в преддверии нового учебного года.