Qozog'istonda o‘qituvchilarimiz mahorati e'tirofga sazovor bo‘ldi.
Universitetimizning xalqaro tajribaga ega o‘qituvchisi Abbosxon Yusupov Al-Farobiy nomidagi Qozoq Milliy Universitetining xorijdan kelgan (Indoneziya, Eron va Afg'oniston) talabalariga Marketing fanidan bilim berdi.
Darsni Qo'qon universiteti va unda tashkil etilgan shart-sharoitlar bilan tanishtirish orqali Xursanaliyev Boburmirzo boshlab berdi.
Yusupov Abbosxon tomonidan "Product Marketing Sollutions" (Mahsulot marketingi yechimlari) mavzusida o‘tilgan darsda avval "Pepsi paradoksi" va "IKEA ta'siri" tushunchalari haqida ma'lumotlar berildi. Ushbu dars talabalar va ustozlarga manzur bo‘ldi.
"O‘qitish mahorati, dars qizg‘in va interaktiv uslubda o‘tilganini yuqori baholayman. Darsning aniq misollar va keyslardan foydalanib o‘tilgani Qo‘qon universiteti o‘qituvchilarining pedagogik tajribalaridan foydalanishga qiziqishimni oshirdi", deya e'tirof etdi KazNU Biznes texnologiyalari kafedrasi dotsenti, PhD Olga Koshkina.

Наши преподаватели получили признание в Казахстане
Преподаватель Кокандского университета, имеющий международный опыт, Аббосхон Юсупов, провел занятие по предмету "Маркетинг" для студентов Казахского национального университета имени Аль-Фараби, прибывших из Индонезии, Ирана и Афганистана.
Занятие началось с представления Кокандского университета и его условий, которое провел Хурсаналиев Бобурмирзо.
Аббосхон Юсупов провел урок на тему "Product Marketing Solutions" (Решения в области продуктового маркетинга), представив концепции "Парадокс Pepsi" и "Эффект IKEA". Этот урок был высоко оценен как студентами, так и преподавателями.
"Преподавательское мастерство, интенсивность и интерактивный подход к уроку я оцениваю очень высоко. Использование конкретных примеров и кейсов в уроке усилило мой интерес к педагогическим практикам преподавателей Кокандского университета", - отметила доцент кафедры бизнес-технологий КазНУ, PhD Ольга Кошкина.
Для справки, Кокандский университет является одним из пяти вузов Узбекистана, которые входят в Союз тюркских университетов при Тюркском совете.