Turizm yoʻnalishi talabalari uchun Asmald mehmonxonasida amaliy dars boʻlib oʻtdi.
Qo‘qon universiteti turizm yoʻnalishi talabalari uchun "Turizm nazariyasi va amaliyoti" fani yuzasidan Qo'qon shahrida joylashgan "Asmald" mehmonxonasida amaliy dars bo'lib o'tdi!
Amaliy dars  Xalqaro turizm va iqtisodiyot kafedrasi o‘qituvchisi Umarov Omonjon Muxammad o‘g‘li tomonidan tashkil etilib, “Turizm va mehmondo‘stlik operatsiyalari” mavzusida olib borildi.
Ushbu darsda talabalarga mehmonxona faoliyati, mehmonlarni kutib olish va joylashtirish, turli xildagi xonalar haqida ma'lumotlar, mehmonxona restorani, qulayliklar, narx va qo'shimcha xizmatlar haqida to'liq ma'lumotlar berb oʻtildi.

Практическое занятие для студентов направления туризм прошло в гостинице "Asmald".
Для студентов направления туризм Кокандского университета по предмету "Теория и практика туризма" прошло практическое занятие в гостинице "Asmald", расположенной в городе Коканд!
Практическое занятие было организовано преподавателем кафедры международного туризма и экономики Умаровым Омонжоном Мухаммад угли и проведено на тему "Операции в туризме и гостеприимстве".
Во время занятия студентам была предоставлена полная информация о деятельности гостиницы, встрече и размещении гостей, различных типах номеров, ресторане гостиницы, удобствах, ценах и дополнительных услугах.