Qoʻqon universitetida davlat tili maslahatchilari uchun amaliy seminar boʻlib oʻtdi
Seminarda Qoraqalpogʻiston Respublikasi Vazirlar kengashi raisining, viloyatlar va Toshkent shahar, tuman (shahar) hokimlarining davlat tili masalalari boʻyicha maslahatchilari ishtirok etishdi.
Seminarda asosan davlat tili va reklamaga oid qonunchilik hujjatlari ijrosiga e'tibor qaratilib, oʻzbek tili xalqimiz uchun bebaho ma'naviy boylik, buyuk qadriyat ekanligi ta'kidlandi.
Shuningdek, seminar davomida Qoʻqon shahrida davlat tilini rivojlantirish borasida olib borilgan ishlar yuzasidan taqdimot boʻlib oʻtdi.

В Кокандском университете прошел практический семинар для советников по государственному языку.
На семинаре приняли участие председатель Совета Министров Республики Каракалпакстан, советники областных, районных и городских хакимов, по вопросам государственного языка.
На семинаре основное внимание было уделено исполнению законодательных актов, касающихся государственного языка и рекламы, а также было отмечено, что узбекский язык является бесценным духовным достоянием и невосполнимой ценностью нашего народа.
В ходе семинара состоялась презентация по работе, проведенной в городе Коканд в области развития государственного языка.