Qoʻqon universiteti talabalari Samarqandda
Avvalroq, Qoʻqon universitetining EKR-1-23 talabalari "Твой мир – твой проект" nomli xalqaro chempionatda faxrli oʻrinni qoʻlga kiritgani toʻgʻrisida xabar bergan edik.  (https://t.me/kokanduniversity/7683)
"Наслeдники Востока" jamoasi mazkur chempionatda munosib ishtiroki uchun Qoʻqon universiteti direktori – Zaxidov Gʻafurjon Erkinovich tomonidan Samarqandga sayohat qilish uchun vaucher bilan taqdirlanishgandi.
Ushbu jamoa yaqinda Samarqandda boʻlib, Registon maydoni, Goʻri-Amir maqbarasi, Shohi Zinda maqbaralar majmuyi, Ulugʻbek rasadxonasi, Hazrati Dovud ziyoratgohi kabi tarixiy obidalar bilan yaqindan tanishishdi.

Студенты Кокандского университета в Самарканде
Ранее сообщалось, что студенты группы EKR-1-23 Кокандского университета заняли почетное место на международном чемпионате "Твой мир – твой проект" (https://t.me/kokanduniversity/7683).
Команда "Наследники Востока" была награждена директором Кокандского университета Захидовым Гафуржоном Эркиновичем ваучером на путешествие в Самарканд за достойное участие в этом чемпионате.
Недавно эта команда побывала в Самарканде, где они поближе познакомились с историческими достопримечательностями, такими как площадь Регистан, мавзолей Гур-Эмир, комплекс мавзолеев Шахи-Зинда, обсерватория Улугбека и святыня Хазрати Довуд.