Qoʻqon universitetida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida ko‘chat ekish aksiyasi o‘tkazildi
Qoʻqon universitetida mamlakatimizda ekologik vaziyatni yaxshilash, yashil maydonlarni kengaytirishga hissa qo‘shish maqsadida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida ko‘chat ekish aksiyasi o‘tkazildi.
Davlatimiz rahbari tomonidan ilgari surilgan “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida tashkil etilgan aksiyada universitet rahbariyati, professor-o‘qituvchilar, ishchi-xodimlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Aksiya doirasida universitet hududi hamda Qoʻqon shahridagi maktablarga tashrif uyushtirilib, yashil hududlarda 2000 dan ziyod yaqin daraxt ko‘chatlari ekildi.

В Кокандском университете проведена акция по высадке саженцев в рамках общенационального проекта "Yashil makon".
В Кокандском университете в рамках общенационального проекта " Yashil makon " прошла акция по высадке саженцев с целью улучшения экологической ситуации и содействия расширению зеленых зон в нашей стране.
В акции общенационального проекта " Yashil makon" предложенного главой государства приняли участие руководство университета, профессора и преподаватели, служащие и студенты.
В рамках данной акции Кокандский университет посадил более 2000 саженцев деревьев на территории университета и школ города.