"Notiqlik san'ati" fanidan unutilmas binar dars boʻlib oʻtdi
Qoʻqon universiteti talabalari uchun Notiqlik san'ati fanidan "Notiqlik san'atida nutq texnikasini takomillashtirish mashqlari" mavzusida qiziqarli binar dars boʻlib oʻtdi.
Binar darsni Ta'lim kafedrasi oʻqituvchilari Salohiddin Yuldashev va Odiljon Parpiyev hamda O‘zbekiston davlat san'at va madaniyat instituti Farg‘ona mintaqaviy filiali "Sahna nutqi va san'tshunoslik" kafedrasi mudiri, xalq ta'limi a'lochisi, san'at va madaniyat fidokori ko‘krak nishonlari sohibasi, dotsent Boltaboyeva Umidaxon oʻtib berdi.
Interaktiv usulda boʻlib oʻtgan binar darsda talabalar notiqlik san'ati, talaffuzni rivojlantirish, ravon nutq soʻzlash boʻyicha zarur bilim va koʻnikmalarga ega boʻlishdi.

Незабываемый бинарный урок по предмету "Искусство риторики"
Для студентов Кокандского университета состоялся интересный бинарный урок по предмету "Искусство риторики" на тему "Упражнения по совершенствованию техники речи в риторическом искусстве".
Бинарный урок провели преподаватели кафедры образования Салохиддин Юлдашев и Одилжон Парпиев, а также заведующая кафедрой "Сценическая речь и искусствоведение" регионального филиала Ферганского государственного института искусств и культуры, обладатель нагрудных знаков отличника искусства и культуры, доцент Умидахон Болтабоева.
В ходе интерактивного бинарного урока студенты получили необходимые знания и навыки по искусству риторики, развитию произношения и свободному владению речью.