Universitet- professional ta'lim hamkorligi mustahkamlanmoqda
Davlatimiz rahbari tomonidan professional ta'lim va oliy ta'lim tizimlarini integratsiyalash borasida belgilab berilgan vazifalar ijrosi doirasida o‘zaro hamkorlik mustahkamlanyapti.
Qo‘qon universiteti hamda Marg‘ilon Turizm va madaniy meros texnikumi rahbariyatlari o‘rtasida bu borada hamkorlik uchrashuvi o‘tkazildi.
Muzokaralarda yoshlarning oliy ta'lim bilan qamrov darajasini oshirish, texnikum bitiruvchilarining bakalavriat ta'lim yo‘nalishlarida o‘qishini davom ettirishlariga ko‘maklashish chora-tadbirlari belgilandi.
Memorandum imzolanib, texnikumning o‘qitish metodologiyasini takomillashtirish, o‘qituvchilar malakasini oshirish, hamjihatlikda yoshlarni kasb-hunar va ilmga yanada qiziqtirishga kelishib olindi.

Сотрудничество между университетами и профессиональным образованием укрепляется
Укрепляется взаимное сотрудничество в рамках реализации поставленных главой нашего государства задач по интеграции систем профессионального образования и высшего образования.
В связи с этим состоялась встреча по сотрудничеству между руководством Коканского университета и Маргилонского технического колледжа туризма и культурного наследия.
В ходе переговоров были определены меры по повышению уровня охвата молодежи высшим образованием, по оказанию помощи выпускникам техникумов в продолжении обучения на курсах бакалавриата.
photo_2023-04-19_11-47-35.jpg
Подписан меморандум и согласовано совершенствование методики преподавания техникума, повышение квалификации преподавателей, повышение интереса молодежи к профессиям и наукам.