Qo‘qon universiteti uchun 2023-2024 o‘quv yili ilmiy yuksalish, ma'naviy-ma'rifiy o‘sish, bunyodkorlik va boshqa jabhalarda ham izchil rivojlanish yili bo‘ldi. Universitet jamoasi va faol volontyor-talabalari respublikamizda Davlatimiz rahbari boshchiligida o‘tkazilayotgan ta'lim sohasidagi barcha islohotlarda faol ishtirok etdi. Ibratli tashabbuslari bilan respublika ahamiyatiga molik nufuzli tadbirlar, anjumanlar va ilmiy konferensiyalarga mezbonlik qildi.
Qo‘qon universitetiga muhim tashriflar, universitetning akademik faoliyati, qo‘lga kiritgan yutuqlari va talabalar hayoti "Universitet solnomasi"ning navbatdagi 8-soni sahifalarida o‘z aksini topdi.

Вышел в свет очередной восьмой номер «Университетского ежегодника»
2023-2024 учебный год Университета Кокан стал годом последовательного развития в научном, духовно-образовательном росте, творчестве и других аспектах. Коллектив университета и активные студенты-волонтёры приняли активное участие во всех реформах в сфере образования, проводимых в нашей республике под руководством главы государства. Благодаря своим выдающимся инициативам он стал местом проведения престижных мероприятий, съездов и научных конференций национального значения.
Важные визиты в Кокандский университет, научная деятельность университета, достижения и студенческая жизнь нашли отражение на страницах очередного 8-го номера «Университетского ежегодника».