Qo‘qon universiteti Britaniya Kengashining o‘zgarishlar akademiyasi bo‘yicha ishtiroki.
Qo‘qon Universitetida ta'lim tizimida kadrlar tayyorlash sifatini yanada oshirish, modernizatsiyalash va takomillashtirishga qaratilgan rivojlantirish dasturlari amalga oshirilmoqda. Universitet jamoasi Britaniya Kengashi tomonidan tashkil etilgan “Change Academy” dasturida faol ishtirok etmoqda. OO‘MTV tomonidan qo‘llab-quvvatlangan ushbu loyihada Britaniya Kengashi, Advance HE mutaxassislari va O‘zbekistonning o‘n ikkita oliy o‘quv yurtlari jamoasi o'z hamkorligi bilan ishtirok etmoqda.
9-11-noyabr kunlari o‘tkazilgan onlayn seminar-treningda iqtisodiyot, biznes, ta'limni boshqarish va rivojlantirish, o‘quv jarayonlarida talabalarning faolligini oshirish va bitiruvchilarni ish bilan ta'minlash masalalariga e'tibor qaratildi. Global muammolarga jamoaviy tarzda SWOT hamda PESTLE tahlil usuli orqali yechim topildi.
Loyiha a'zolari “Talabalarning bandligini taminlash” mavzusidagi onlayn treningda o‘z taqdimotlari bilan muvaffaqiyatli ishtirok etishdi.

Посещение Кокандского университета в Академии изменений Британского Совета.
Кокандский университет реализует программы развития, направленные на повышение качества подготовки кадров в системе образования, модернизацию и совершенствование. Команда университета активно участвует в программе «Академия перемен», организованной Британским Советом. В этом проекте, поддержанном OO'MTV, сотрудничают Британский Совет, специалисты Advance HE и команда из двенадцати высших учебных заведений Узбекистана.
Прошедший 9-11 ноября онлайн-семинар-тренинг был посвящен вопросам экономики, бизнеса, управления и развития образования, повышения активности студентов в образовательных процессах и трудоустройства выпускников. Решения глобальных проблем были найдены в команде с помощью методов анализа SWOT и PESTLE.
Участники проекта успешно приняли участие в онлайн-тренинге «Обеспечение трудоустройства студентов» со своими презентациями.