Olimpiada g‘oliblari bilan maktabdoshlari ishtirokida uchrashuvlar o‘tkazilmoqda
Qo‘qon universitetida o‘tkazilgan "Qo‘qon olimpiadasi"ning g‘oliblari va ustozlari bilan bevosita maktablarda uchrashuvlar tashkil etilyapti.
photo_2023-04-12_09-34-19.jpg
Qo‘qon shahar hokimi Marufjon Usmonov, Qo‘qon universiteti rahbariyati ishtirokida 37-umumta’lim maktabida olimpiada g‘oliblarining yutuqlari keng targ‘ib qilindi. G‘olib o‘quvchilar mukofotlanib, bilim olish yo‘lidagi sa’y-harakatlarida muvaffaqiyatlar tilandi.
Shuningdek, iqtidorli yoshlarni tarbiyalayotgan matematika fani o‘qituvchilari va maktab direktoriga Tashakkurnoma topshirildi.

Проводятся встречи с победителями олимпиады с участием их одноклассников
Непосредственно в школах организуются встречи с победителями и учителями «Коканд олимпиады», проводимой в Коканском университете.
Достижения победителей олимпиады широко пропагандировались в 37-й общеобразовательной школе при участии мэра г. Коканда Маруфжона Усманова и руководства Кокандского университета. Студенты-победители были награждены и пожелали успехов в учебе.
Также были вручены благодарственные письма учителям математики и директору школы, которые занимаются воспитанием талантливой молодежи.