Qo‘qon Universiteti va Ispaniyaning Salamanca Universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi!
🎓Qo‘qon Universiteti va Ispaniyaning nufuzli Salamanca Universiteti o‘rtasida akademik va ilmiy hamkorlikni mustahkamlash maqsadida o‘zaro hamkorlik memorandumi imzolandi.
photo_2025-03-03_16-21-23.jpg
🔜Ushbu memorandum ikki universitet o‘rtasidagi aloqalarni rivojlantirishga xizmat qilib, quyidagi yo‘nalishlarda hamkorlikni yo‘lga qo‘yishni nazarda tutadi:
🔹 Talabalar almashinuvi (bakalavriat, magistratura va doktorantura bosqichlarida)
🔹 O‘qituvchilar va professorlar almashinuvi
🔹 Ilmiy tadqiqotlar va loyihalarda hamkorlik
🔹 Qo‘shma o‘quv dasturlarini ishlab chiqish
Mazkur kelishuv har ikki universitet uchun ham xalqaro tajriba almashish, ta’lim sifati va ilmiy faoliyatni yanada rivojlantirish yo‘lida muhim qadam bo‘lib xizmat qiladi.

Между Университетом Коканда и Университетом Саламанки в Испании был подписан меморандум о сотрудничестве!
В целях укрепления академического и научного сотрудничества между Университетом Коканда и престижным Университетом Саламанки в Испании был подписан меморандум о взаимном сотрудничестве.
photo_2025-03-03_16-21-23.jpg
Этот меморандум будет способствовать развитию связей между двумя университетами и предполагает налаживание сотрудничества в следующих направлениях: 🔹 Обмен студентами (на уровне бакалавриата, магистратуры и аспирантуры)
🔹 Обмен преподавателями и профессорами
🔹 Сотрудничество в научных исследованиях и проектах
🔹 Разработка совместных образовательных программ
Данное соглашение станет важным шагом для обмена международным опытом, улучшения качества образования и дальнейшего развития научной деятельности для обоих университетов.