OʻZBEKISTON XALQARO ISLOM AKADEMIYASI VA QO‘QON UNIVERSITETI O‘RTASIDA O‘ZARO HAMKORLIK MEMORANDUMI IMZOLANDI
🏫Dastlab delegatsiya a'zolari universitet o‘quv binolari, moddiy-texnik bazasi, fan dasturlari, talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar, akademik muhit bilan yaqindan tanishdilar.
✍️Kelishuvga asosan o‘quv dasturlari va o‘quv-uslubiy materiallarni birgalikda ishlab chiqish va amaliyotga keng joriy qilish, o‘quv-pedagogik faoliyatga, master-klasslar o‘tkazishga, malaka oshirish kurslariga tajribali mutaxassislar, malakali o‘qituvchilar va olimlarni faol jalb qilish; yosh o‘qituvchi va ilmiy xodimlarning stajirovka o‘tashlarini, professor-o‘qituvchilarni qayta tayyorlash va malakasini oshirishni tashkil qilish masalalari kiritildi.

Подписан Меморандум о сотрудничестве между Международной исламской академией Узбекистана и Кокандским университетом
Делегация ознакомилась с учебными корпусами Кокандского университета, его материально-технической базой, образовательными программами и созданными условиями для студентов.
✍️ В рамках соглашения стороны договорились о совместной разработке и внедрении учебных программ и методических материалов, а также о сотрудничестве в сфере учебно-педагогической деятельности, проведении мастер-классов и курсов повышения квалификации с привлечением опытных специалистов, квалифицированных преподавателей и учёных. В документ также включены стажировки для молодых преподавателей и научных сотрудников, а также программы переподготовки и повышения квалификации профессорско-преподавательского состава.