Qo‘qon universitetida press-tur o‘tkazildi
Bugun universitetimizga "Xalqaro press-klub" va respublikamizning 10 ga yaqin telekanallari jurnalistlarining ijodiy tashrifi bo‘lib o‘tdi.
Universitet rahbariyati press-tur ishtirokchilarini oliygoh kampusida yaratilgan shart-sharoitlar va yoshlar uchun mavjud imkoniyatlar bilan yaqindan tanishtirdi. Suhbat-intervyularda universitetdagi ilmiy yangiliklar, innovatsion loyihalar, o‘tkaziladigan nufuzli tadbirlar va istiqboldagi rejalar xususida so‘z bordi.
Jurnalistlar universitetning yoshlar bilan ishlash va sifatli ta'lim bo‘yicha tajribalari, erishgan yutuq va natijalari xususidagi barcha savollariga javoblar oldilar. Media-tur jarayonlari va suhbat tafsilotlari "Xalqaro press-klub" va boshqa telekanallarning navbatdagi ko‘rsatuv va lavhalarida efirga uzatiladi.

В Кокандском университете прошел пресс-тур
Сегодня наш университет посетили журналисты «Международного пресс-клуба» и около 10 телеканалов нашей республики.
Руководство вуза ознакомило участников пресс-тура с условиями, созданными на кампусе вуза, и возможностями, доступными для молодежи. В интервью обсуждались новости науки, инновационные проекты, престижные события и планы на будущее в университете.
photo_2023-03-13_09-17-25.jpg
Журналисты получили ответы на все вопросы об опыте университета по работе с молодежью и качественном образовании, достижениях и результатах. Процессы медиатура и детали интервью будут транслироваться в следующих передачах и роликах «Международного пресс-клуба» и других телеканалов.