Turizm va iqtisodiyot fakulteti, Xalqaro turizm va iqtisodiyot kafedrasining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
🔴Mazkur yig‘ilishga Qo‘qon universiteti direktori Zaxidov G'afurjоn Erkinovich, Qo‘qon universiteti Akademik ishlar bo‘yicha prorektori Kambarov Jamoliddin Hikmatillayevich, Yoshlar masalalari, ma’naviy va ma’rifiy ishlar boʻyicha prorektor Dehkanov Sherzod Munavvarovich ishtirok etib kafedradagi professor-o‘qituvchilarga o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha zarur ko‘rsatma va topshiriqlar berdilar.
💬Yig‘ilishda quyidagi masalalar muhokama qilindi:
1. O‘quv yilidagi shaxsiy ish rejalarning bajarilishi hamda ikkinchi yarim yillikdagi vazifalar.
2. Ta’lim sifatini oshirish, o‘quv-uslubiy hamda me’yoriy hujjatlarni muvofiqlashtirish bo‘yicha kafedra zimmasidagi vazifalar.
3. Kafedra ilmiy salohiyatini oshirish, doktorant va mustaqil izlanuvchilarning faoliyatini rivojlantirish.
4. Ilmiy-tadqiqot hamda innovatsion ishlarni jonlantirish bo‘yicha takliflar.
5. Mahalliy loyihalarda ishtirok etish bo‘yicha takliflar va vazifalar.
🔗Bundan tashqari, yig‘ilish davomida kafedra tomonidan tashkil etilayotgan loyihalarni takomillashtirish hamda ularning sifat darajasini oshirish masalalari atroflicha muhokama qilindi.

Состоялось очередное заседание факультета туризма и экономики, кафедры международного туризма и экономики
В заседании приняли участие директор Кокандского университета Гафуржон Эркинович Захидов, проректор по учебной работе Джамолиддин Хикматиллаевич Камбаров и проректор по делам молодежи, духовности и просвещению Шерзод Мунаварович Дехканов. Они дали необходимые указания и поручения преподавателям кафедры по своим направлениям.
💬На заседании были обсуждены следующие вопросы:
Выполнение индивидуальных рабочих планов за учебный год и задачи на второе полугодие.
Обязанности кафедры по повышению качества образования и согласованию учебно-методических и нормативных документов.
Повышение научного потенциала кафедры, развитие деятельности докторантов и независимых исследователей.
Предложения по активизации научно-исследовательской и инновационной деятельности.
Предложения и задачи по участию в местных проектах.
🔗Кроме того, в ходе заседания были всесторонне обсуждены вопросы совершенствования проектов, разрабатываемых кафедрой, и повышения их качества.