Qo’qon universiteti bitiruvchilarini ish bilan taminlash yo’lidagi ilg’or qadamlar
🌐Qo’qon universitetida 🗣️Biznesni rivojlantirish banki🗣️ ATB Qo‘qon Bosh hududiy markazi Mikro, kichik va o‘rta biznes bo‘limi tomonidan Qo‘qon universitetining iqtisodiyot va moliya yo‘nalishi bitiruvchilari uchun haq to‘lanadigan ish o‘rganuvchi tanlovi o‘tkazildi.
📌Tanlovdan ko‘zlangan maqsad — iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash, ularni bank tizimi bilan yaqindan tanishtirish va amaliy ko‘nikmalarini oshirishdan iborat. G‘oliblar bank bo‘limida amaliyot o‘tash hamda haq to‘lanadigan ish tajribasiga ega bo‘lish imkoniyatini qo‘lga kiritdilar.
✏️Bunday tashabbuslar bitiruvchi talabalar uchun real ish muhitida o‘z bilim va ko‘nikmalarini sinovdan o‘tkazish, kasbiy o‘sishiga xizmat qilishda muhim rol o‘ynaydi.

Передовые шаги по трудоустройству выпускников Кокандского университета
В Кокандском университете Конкурс оплачиваемых стажировок был организован для выпускников по направлениям экономика и финансы Отделом микро-, малого и среднего бизнеса Главного регионального офиса АТБ "Банк развития бизнеса" в Коканде.
📌 Цель конкурса — поддержка талантливой молодежи, знакомство с банковской системой и развитие практических навыков. Победители получили возможность пройти стажировку в отделении банка и получить оплачиваемый опыт работы.
✏️Такие инициативы играют важную роль в том, чтобы выпускники могли испытать свои знания и навыки в реальной рабочей среде и способствуют их профессиональному росту.