Tayanch doktorantlar uchun muhim uchrashuv bo‘lib oʻtdi!
Qoʻqon universitetida Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor, kafedra mudirlari hamda Ilmiy tadqiqotlar departamenti tayanch doktorantura talabalari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
_S7A4472.JPG
Uchrashuv davomida PhD tadqiqotchilariga dissertatsiya yozish tartibi, malakaviy imtihon topshirish jarayoni hamda kafedralarning ilmiy tadqiqotlardagi o‘rni tushuntirildi. Shuningdek, doktorantlarga ilmiy ishlari bo‘yicha aniq vazifalar belgilab berildi.
_S7A4473.JPG
Mazkur uchrashuv tayanch doktorantlar uchun ilmiy faoliyatni samarali tashkil etish va tadqiqotlarni sifatli amalga oshirishga yo‘naltirilgan muhim qadam bo‘ldi.

Состоялась важная встреча для ключевых докторантов!
В Кокандском университете состоялась встреча с проректором по научной работе и инновациям, заведующими кафедрами и базовыми докторантами Департамента научных исследований.
_S7A4472.JPG
В ходе встречи аспирантам разъяснили порядок написания диссертации, процесс сдачи квалификационного экзамена, а также роль кафедр в научных исследованиях. Докторантам также давали конкретные задания для их научной работы.
_S7A4473.JPG
Данная встреча стала важным шагом на пути эффективной организации научной деятельности и качественного выполнения научных исследований для базовых докторантов.