Qo‘qon Universitetida 1-bosqich talabalari bilan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi
Qo‘qon universitetida 1-bosqich talabalari bilan ochiq muloqot tashkil etildi. Tadbirda universitet direktori G‘afurjon Zaxidov, prorektorlar, fakultet dekanlari hamda Turizm va iqtisodiyot fakulteti talabalari ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida talabalarning bilim olish jarayoniga bo‘lgan munosabati, mustaqil ta’lim olish odatlari, qo‘shimcha bilimlarga ega bo‘lish imkoniyatlari muhokama qilindi. Shu bilan birga, universitetda mavjud bo‘lgan turli yo‘nalishlardagi to‘garaklardan samarali foydalanish zarurligi keng targ‘ib etildi.
Xorijiy mamlakatlarda ta’limni davom ettirish istagida bo‘lgan talabalar uchun til o‘rganish muhimligi, fanlarni chuqur o‘zlashtirish va yuqori natijalarga erishish bo‘yicha tavsiyalar berildi. Universitet rahbariyati bu borada talabalarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanini ta’kidladi.
Ochiq muloqot talabalar uchun nafaqat foydali maslahatlar olish, balki o‘z fikrlarini bayon etish va universitetning ta’lim jarayonini yanada takomillashtirish bo‘yicha takliflarini bildirish imkoniyatini yaratdi. Bunday uchrashuvlar muntazam ravishda tashkil etilib, talabalarning intellektual va kasbiy rivojlanishiga xizmat qiladi.

В Кокандском университете состоялся открытый диалог с первокурсниками
В Кокандском университете был организован открытый диалог с первокурсниками. В мероприятии приняли участие ректор университета Гафуржон Захидов, проректоры, деканы факультетов, а также студенты факультета туризма и экономики.
Во время встречи обсуждались вопросы отношения студентов к процессу обучения, привычки самостоятельного изучения предметов и возможности получения дополнительных знаний. Особое внимание было уделено эффективному использованию различных кружков, действующих при университете.
Студентам, планирующим продолжить обучение за рубежом, были даны рекомендации по изучению иностранных языков, углубленному освоению дисциплин и достижению высоких результатов. Руководство университета подчеркнуло свою готовность всесторонне поддерживать студентов в этом направлении.
Открытый диалог дал студентам возможность не только получить полезные советы, но и выразить свои мнения, а также внести предложения по совершенствованию учебного процесса в университете. Такие встречи будут проводиться на регулярной основе, способствуя интеллектуальному и профессиональному развитию студентов.