Samarali akademik almashinuv va ilmiy seminar!
Qo‘qon universiteti va A.I. Gertsen nomidagi Rossiya davlat pedagogika universiteti o‘rtasidagi akademik almashinuv dasturi doirasida Sankt-Peterburgdan tashrif buyurgan o‘qituvchilar va talabalar ishtirokida uchrashuvlar davom etmoqda.
Bugun universitetimizda Farg‘ona viloyatining turizm salohiyati va Farg‘ona turizm halqasini tashkil etish konsepsiyasi haqida to‘liq ma’lumot va tushuntirishlar berilgan seminar bo‘lib o‘tdi.
Seminar so‘ngida, dastur bo‘yicha mehmon o‘qituvchilar va talabalar binar darslarda qatnashdilar. Ushbu darslar mobaynida mehmon va mezbon talabalar faol ishtirok etib, bilimlar almashinuvi bilan yakunlandi.

В рамках программы академического обмена между Кокандским университетом и Российским государственным педагогическим университетом им. А.И. Герцена продолжаются встречи с участием преподавателей и студентов из Санкт-Петербурга.
Сегодня в нашем университете прошел семинар, на котором были представлены подробные данные и разъяснения о туристическом потенциале Ферганской области и концепции создания Ферганского туристического кольца.
По завершении семинара, преподаватели и студенты по программе приняли участие в бинарных уроках. В ходе этих уроков студенты гостей и хозяев активно участвовали, завершив встречу обменом знаниями.