Qo‘qon universiteti tadqiqotchilarining ish rejasi bajarilishi monitoring qilinmoqda
🌀Qo‘qon universitetida oliy ta’limdan keyingi ta’lim shaklida mustaqil izlanuvchilik faoliyati bilan shug‘ullanayotgan tadqiqotchilarning ish jarayonini tahlil qilish maqsadida navbatdagi monitoring tadbiri o‘tkazildi.
🔗 Komissiya a’zolari tadqiqotchilarning dissertatsiya mavzulari bo‘yicha olib borayotgan ilmiy izlanishlari, OAK ro‘yxatidagi jurnallarda chop etilgan maqolalari, ilmiy konferensiyalardagi ishtiroklari va shaxsiy ish rejalarining bajarilishi bilan tanishdilar.
✍️ Monitoring davomida ilmiy ishlarning mazmuni, dolzarbligi va bosqichma-bosqich amalga oshirilish holati o‘rganildi. Tadqiqotchilarga ilmiy faoliyatni yanada chuqur tadqiq etish, maqolalar sifatini oshirish hamda ish rejasiga mos holda harakat qilish bo‘yicha zarur tavsiyalar berildi.
📌Mazkur uchrashuv mustaqil izlanuvchilarning ilmiy izlanishlarini samarali yo‘lga qo‘yish, ilmiy faoliyatni sifatli tashkil etish va kelgusida muvaffaqiyatli himoya jarayoniga tayyorgarlik ko‘rish yo‘lida muhim bosqich bo‘lib xizmat qildi.

В Кокандском университете проводится мониторинг выполнения рабочих планов исследователей
🌀 В Кокандском университете был проведён очередной мониторинг для анализа деятельности исследователей, занимающихся самостоятельными научными изысканиями в рамках послевузовского образования.
🔗 Члены комиссии ознакомились с научными работами по темам диссертаций, статьями, опубликованными в журналах, входящих в список ВАК, участием в научных конференциях и выполнением индивидуальных рабочих планов.
✍️ В ходе мониторинга были изучены содержание, актуальность и этапность выполнения научных исследований. Исследователям были даны необходимые рекомендации по углублению научной деятельности, повышению качества научных публикаций и строгому соблюдению рабочих планов.
📌 Данная встреча стала важным этапом в направлении эффективной организации самостоятельных исследований, повышения качества научной деятельности и подготовки к успешной защите.