Qo'qon universiteti talabalari uchun navbatdagi master klass
📍 24-aprel kuni Qo‘qon universiteti C bino konferensiya zalida turizm sohasi bo‘yicha navbatdagi master-klass bo‘lib o‘tdi.
💡Tadbirda Yelena Vyacheslavovna Golisheva — PhD, dotsent, O‘zbekiston Respublikasi Turizm qo‘mitasi huzuridagi Turizmni rivojlantirish ilmiy-tadqiqot instituti direktori, turizm, marketing va menejment sohasining yetuk eksperti sifatida ishtirok etdi.
📌 Spiker tomonidan “O‘zbekistonda turizmning rivojlanishida marketing va menejmentning ahamiyati” mavzusida mazmunli va amaliy tajribaga boy ma’ruza taqdim etildi.
🧠 Tadbir davomida ishtirokchilar turizm sohasidagi zamonaviy yondashuvlar, marketing strategiyalari va menejment tamoyillari haqida foydali bilimlarga ega bo‘lishdi, shuningdek o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javob olishdi.
🔗 Master-klass talabalar va professor-o‘qituvchilar uchun professional bilim va ko‘nikmalarni mustahkamlashda muhim tajriba makoniga aylandi.

Очередной мастер-класс для студентов Кокандского университета
📍 24 апреля в конференц-зале корпуса C Кокандского университета состоялся очередной мастер-класс по теме туризма.
💡 В мероприятии приняла участие Елена Вячеславовна Голишева — кандидат наук, доцент, директор Научно-исследовательского института развития туризма при Государственном комитете по туризму Республики Узбекистан, признанный эксперт в области туризма, маркетинга и менеджмента.
📌 Спикер представила содержательную и практико-ориентированную лекцию на тему: «Значение маркетинга и менеджмента в развитии туризма в Узбекистане».
🧠 В ходе мастер-класса участники получили полезные знания о современных подходах в сфере туризма, маркетинговых стратегиях и принципах менеджмента, а также задали интересующие их вопросы и получили развернутые ответы.
🔗 Мастер-класс стал важной платформой для укрепления профессиональных знаний и навыков студентов и преподавателей.