Turizm va iqtisodiyot fakulteti, Xalqaro turizm va iqtisodiyot kafedrasining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Mazkur yig‘ilishga Qo‘qon universiteti Akademik ishlar bo‘yicha prorektori Kambarov Jamoliddin Hikmatillayevich, Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Qobilova Zebo Bakirovna, shuningdek, Turizm va iqtisodiyot fakulteti dekani iqtisodiyot kafedrasining navbatdagi yigishtirok etib, kafedra professor-o‘qituvchilariga o‘z yo‘nalishlari bo‘yicha zarur ko‘rsatma va topshiriqlar berdilar.
Yig‘ilishda quyidagi masalalar muhokama qilindi:
1. O‘quv yilining birinchi yarmi bo‘yicha shaxsiy ish rejalarning bajarilishi hamda ikkinchi yarim yillikdagi vazifalar.
2. O‘quv yilining 2-semestri boshlanishi bilan bog‘liq dolzarb vazifalar va ularning bajarilishi.
3. Ta’lim sifatini oshirish, o‘quv-uslubiy hamda me’yoriy hujjatlarni muvofiqlashtirish bo‘yicha kafedra zimmasidagi vazifalar.
4. Kafedra ilmiy salohiyatini oshirish, doktorant va mustaqil izlanuvchilarning faoliyatini rivojlantirish, ilmiy-tadqiqot hamda innovatsion ishlarni jonlantirish bo‘yicha takliflar.
Bundan tashqari, yig‘ilish davomida kafedra tomonidan tashkil etilayotgan loyihalarni takomillashtirish, ularning sifat darajasini oshirish hamda 2025-yil aprel oyida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan ilmiy-amaliy konferensiyalarni yuqori saviyada tashkil etish masalalari atroflicha muhokama qilindi.

Состоялось очередное заседание кафедры международного туризма и экономики факультета туризма и экономики
В заседании приняли участие проректор по учебной работе Кокандского университета Камбаров Джамолиддин Хикматиллаевич, проректор по научной работе и инновациям Кабилова Зебо Бакировна, а также декан факультета туризма и экономики. Руководство университета предоставило профессорско-преподавательскому составу кафедры важные указания и поручения по своим направлениям.
📌 На заседании обсуждены следующие вопросы:
1️⃣ Выполнение индивидуальных рабочих планов за первую половину учебного года и задачи на вторую половину.
2️⃣ Начало второго семестра и актуальные задачи, стоящие перед преподавателями.
3️⃣ Повышение качества образования, согласование учебно-методической и нормативной документации.
4️⃣ Повышение научного потенциала кафедры, развитие деятельности докторантов и независимых исследователей, предложения по активизации научно-исследовательской и инновационной работы.
🔍 Также были обсуждены вопросы совершенствования текущих проектов кафедры, повышения их качества и подготовки к предстоящей в апреле 2025 года научно-практической конференции.